28 Φεβρουάριος 2021

ΕΓΓΡΑΦΕΣ  ΜΑΘΗΤΩΝ ΣΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΤΑΞΗ ΓΙΑ ΤΟ ΣΧΟΛΙΚΟ ΕΤΟΣ 2021-2022

ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΑΡΜΑΤΟΣ

Σας ενημερώνουμε, ότι οι εγγραφές των μαθητών για το σχολικό έτος 2021-2022 θα πραγματοποιηθούν φέτος από 1 έως 20  Μαρτίου.

Σας γνωρίζουμε, ότι τη συγκεκριμένη σχολική χρονιά στην Α΄ Τάξη του Δημοτικού Σχολείου θα φοιτήσουν οι μαθητές που γεννήθηκαν από 1-1-2015  έως  31-12-2015.

ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ   ΕΓΓΡΑΦΗΣ

α.    Πιστοποιητικό γέννησης Δήμου ή Κοινότητας, το οποίο  θα αναζητηθεί από τη σχολική μονάδα.

β.    Επίδειξη του Βιβλιαρίου Υγείας του Παιδιού ( Β.Υ.Π.),   όπου  φαίνεται ότι  έγιναν τα προβλεπόμενα εμβόλια.

γ.     Το Ατομικό Δελτίο Υγείας  Μαθητή  (Α. Δ. Υ. Μ.).

δ.   Αποδεικτικό στοιχείο από το οποίο φαίνεται η διεύθυνση κατοικίας του μαθητή.

ε. Βεβαίωση φοίτησης παρακολούθησης Νηπιαγωγείου.

• Οι εγγραφές των αλλοδαπών μαθητών μπορούν να γίνουν με προσκόμιση ληξιαρχικής πράξης γέννησης . Όλα τα έγγραφα θα πρέπει να είναι επίσημα μεταφρασμένα.
  • Παρακαλούνται οι ενδιαφερόμενοι γονείς, να προσέρχονται στο σχολείο λαμβάνοντας όλα τα απαραίτητα μέτρα προφύλαξης κατόπιν επικοινωνίας.

Επικοινωνία   με   το   Σχολείο:

dimarm@sch.gr

Η ΔΙΕΥΘΥΝΤΡΙΑ