Πανελλήνια Σχολική  Ημέρας Φιλοζωίας
 IMG 20240404 1056472
Στα πλαίσια της  Πανελλήνιας Σχολικής Ημέρας Φιλοζωίας στις 4-4-2024  ήρθε στο σχολείο μας  ο κ. Κωστικίδης Γιώργος  , μέλος της ορνιθολογικής εταιρείας και φωτογράφος της άγριας πανίδας της Ελλάδας. Μέσα από τα πολύχρωμα φωτογραφικά καρέ του , γνωρίσαμε πολλά ζώα και πουλιά που ζουν στην περιοχή μας  και  δυστυχώς δεν τα παρατηρούμε . Ακολούθησαν και άλλες δραστηριότητες  με στόχο τη φιλοζωία . Συμπληρωματικά τα παιδιά των μεγάλων τάξεων κατασκεύασαν με τη βοήθειά του,  μια ξύλινη φωλιά πουλιών, για να πάρουν μέρος σε αντίστοιχο διαγωνισμό.
Ευχαριστούμε θερμά τον κ.Κωστικίδη Γιώργο που είχε την ευγενή καλοσύνη να έρθει στο σχολείο μας για να ενημερώσει τους μαθητές/τριές μας με όλες αυτές τις πολύ  ενδιαφέρουσες πληροφορίες.
IMG 20240401 132126