Απλά κι Ευέλικτα Ενότητα 2 «Ιθαγενείς Β. Αμερικής» (Kατά λάθος «Ινδιάνοι») Μέρος 2ο “Κατοικία” / Native Americans Part 2 (Teepee)

Art-2-220×157

Αγαπημένα μου παιδιά, γεια σας.

Αν είμαστε έτοιμοι πάρτε τους μαρκαδόρους σας, τις κόλλες και τα ψαλίδια σας κι εμπρός για το 2ο Μέρος στον κόσμο των Ιθαγενών της Β. Αμερικής (κατά λάθος Ινδιάνων) με θέμα την Κατοικία. Μη διστάσετε να ζητήσετε βοήθεια κι από τους μεγάλους (Πιστέψτε με θα το χαρούνε). Φυσικά οι εργασίες είναι προαιρετικές, απευθύνονται σε όλα τα παιδιά και δε χρειάζεται να εκτυπώσετε όλες τις σελίδες. Μόνο αυτές πάνω στις οποίες θα εργαστείτε.

Μπορείτε να ξεκινήσετε το δεύτερο μέρος της περιπέτειας…!

Ενότητα 2 “Ιθαγενείς Β. Αμερικής” (Kατά λάθος “Ινδιάνοι”) Μέρος 2ο “Κατοικία” / Native Americans Part 2 (Πηγή: Τόκας Δημήτριος)

Μέρος 2ο “Κατοικία”

Παιδιά να γνωρίζετε ότι  κάποιες ενδεικτικές απαντήσεις σε εργασίες ή δικές σας κατασκευές θα δημοσιεύονται στο τέλος του ίδιου άρθρου. Εξαρτάται από το πότε θα τις στείλετε ως φωτογραφία.

Α…! και παιδιά…! Μη ξεχνάτε να συγκεντρώνετε τακτικά τις προαιρετικές εργασίες σας για να τις παρουσιάσουμε με την επιστροφή μας στο σχολείο.

Εργασίες μαθητών και μαθητριών κατά την προηγούμενη χρονιά. Η παρουσίαση γίνεται με τυχαία σειρά, που καθορίζεται από τον υπολογιστή. Ευχαριστώ για τη συμμετοχή σας!

Περιμένω να τα πούμε από κοντά…!

Ο δάσκαλος και διευθυντής σας

Κατηγορίες: Α΄ Τάξη Δημοτικού, Β΄ Τάξη Δημοτικού, Γ΄ τάξη Δημοτικού, Γενικά, Δ΄ τάξη δημοτικού, Διδακτικό Υλικό, Ε΄ τάξη, Εξ αποστάσεως εκπαίδευση, Ευέλικτη Ζώνη, Καινοτόμα Προγράμματα, Νέα Ανακοινώσεις, Πολιτιστικά Προγράμματα, Στ΄ τάξη. Ετικέτες: , , , , , , , , , , . Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.