3. Οι δρόμοι στο Βυζάντιο – Μέση Οδός – Θρίαμβοι / Byzantine roads

κατάλογος

Μικροί μου και μικρές μου “βυζαντινολόγοι/ες”  Χριστός Ανέστη!

Συνεχίζουμε το ταξίδι μας στην “Πόλη των πόλεων” με το τρίτο μέρος που είναι βασισμένο πάνω σε δικές σας εργασίες (κάνοντας κλικ σε κάθε εικονίδιο, χάρτη, σύνδεσμο που εμφανίζεται):

3. Οι δρόμοι στο Βυζάντιο – Μέση Οδός – Θρίαμβοι / Byzantine roads (Πηγή: Τόκας Δημήτριος)

3. Οι δρόμοι στο Βυζάντιο – Μέση Οδός – Θρίαμβοι / Byzantine roads

Οι δρόμοι στο Βυζάντιο – Μέση Οδός – Θρίαμβοι / Byzantine roads

Τις εργασίες των άλλων παιδιών του τμήματος (για τα υπόλοιπα σημεία της Πόλης), θα τις δείτε σε άλλα άρθρα που θα αναρτώνται κάθε Σαββατοκύριακο με σκοπό να έχετε χρόνο όλη την εβδομάδα να δουλέψετε.

Καλή επιτυχία καλή και καλή επιστροφή!

Ο δάσκαλος και διευθυντής σας Τόκας Δημήτριος

Υ.Γ. Το τέταρτο μέρος: 08:15΄ την επόμενη Τρίτη (12-5-2020),

και κάθε Πέμπτη: Ιθαγενείς Β. Αμερικής ή λανθασμένα «Ινδιάνοι» στα απλά κι ευέλικτα.

Κατηγορίες: Γενικά, Ε΄ τάξη, Ιστορία Ε΄ τάξης, Καινοτόμα Προγράμματα, Νέα Ανακοινώσεις, Πολιτιστικά Προγράμματα. Ετικέτες: , , , , , , , , , . Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.