Ενημέρωση για την τηλεκπαίδευση την Τετάρτη 26/1/2022

Λόγω της κήρυξης κατάστασης ειδικής κινητοποίησης πολιτικής προστασίας ΔΕΝ θα πραγματοποιηθεί αύριο, Τετάρτη 26.1.2022, τηλεκπαίδευση στις περιοχές στις οποίες τα σχολεία παραμένουν κλειστά εξ αιτίας της κακοκαιρίας (καθώς δεν θα υπάρχει ούτε διοικητικό προσωπικό για την τεχνική υποστήριξη της τηλεκπαίδευσης).

Για τη διενέργεια Self-test, στις περιοχές που έχει ανασταλεί η λειτουργία των σχολικών μονάδων, θα δοθούν νέες οδηγίες από

» Διαβάστε περισσότερα

Τετάρτη 26/1/2022: Κλειστά Σχολεία λόγω καιρικών συνθηκών

Με Απόφαση της Δημάρχου Χαλκιδέων τα σχολεία Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης (Νηπιαγωγεία, Δημοτικά, Γυμνάσια, Λύκεια) και οι παιδικοί σταθμοί θα παραμείνουν κλειστά και την Τετάρτη 26 Ιανουαρίου 2022.

10306 Τηλεφωνική γραμμή ψυχοκοινωνικής υποστήριξης

Σας ενημερώνουμε για τη λειτουργία της Γραμμής 10306 και ειδικότερα της ψυχολογικής υποστήριξης και συμβουλευτικής γονέων, εκπαιδευτικών, παιδιών και εφήβων, μέσω της επιλογής 3.

Για περαιτέρω πληροφορίες: 10306pediaefivoi@gmail.com