ΤΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ

Από την έναρξη του σχολικού έτους 2021-22 το 4/Θ Ειδικό Δημοτικό Σχολείο Χανίων για αυτιστικά παιδιά στελεχώθηκε από το απαραίτητο εκπαιδευτικό, ειδικό εκπαιδευτικό και ειδικό βοηθητικό προσωπικό. Αν και υπάρχουν ορισμένες ελλείψεις σε ειδικότητες εκπαιδευτικών, η στελέχωση του Σχολείου μας, μας δίνει τη δυνατότητα να καταρτίσουμε το πρόγραμμα των μαθητών και μαθητριών μας σε εξατομικευμένη και μικροομαδική βάση.
Ο Σύλλογος Διδασκόντων του Ειδικού Δημοτικού Σχολείου Χανίων για αυτιστικά παιδιά αποτελείται από:

Τη Διευθύντρια: Έλενα Γεωργιαννάκη
Τους/τις εκπαιδευτικούς:
Βίσο Άννα(Δασκάλα), Γεωργιάδου Ελένη(Εκπ. Θεατρικής αγωγής), Τζαμπάζη Ιουλία(Δασκάλα), Βογιατζή Μαρία(Δασκάλα), Παπαδάκου Άνναη(Εκπ. Μουσικής), Τυριακίου Ελένη(Δασκάλα), Μικαγιελιάν Λιάνα(Εκπ. Καλλιτεχνικών), Πασχάλη Στέφανο(Εκπ. Φυσικής Αγωγής), Πίου Άννα-Μελίνα(Δασκάλα), Χαϊδαλή Κωνσταντίνο(Δάσκαλος), Κτιστάκη Ελένη(Δασκάλα),Συντριβάνη Ελένη(Δασκάλα),Αλεξανδράκη Κάλλια(Δασκάλα), Ουρούτζογλου Μαρία(Δασκάλα)

Το Ειδικό Εκπαιδευτικό Προσωπικό: Κατσαμάκη Ελπίδα(Λογοθεραπεύτρια), Καλιοντζάκη Αριστέα(Φυσικοθεραπεύτρια), Φασουλάκης Ιωάνης(Κοινωνικός Λειτουργός), Μπετσάκου Μαίρη(Εργοθεραπεύτρια).

Το Ειδικό Βοηθητικό προσωπικό:
Ζωϊδάκη Χρυσή, Ρίγκα Σταματία και Μαρία-Ελευθερία Τσιχλάκη