ΤΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ

Από την έναρξη του σχολικού έτους 2023-24 το 4/Θ Ειδικό Δημοτικό Σχολείο Χανίων για αυτιστικά παιδιά στελεχώθηκε από το απαραίτητο εκπαιδευτικό, ειδικό εκπαιδευτικό και ειδικό βοηθητικό προσωπικό. Αν και υπάρχουν ορισμένες ελλείψεις σε ειδικότητες εκπαιδευτικών, η στελέχωση του Σχολείου μας, μας δίνει τη δυνατότητα να καταρτίσουμε το πρόγραμμα των μαθητών και μαθητριών μας σε εξατομικευμένη και μικρο-ομαδική βάση.

Ο Σύλλογος Διδασκόντων του 3ου Ειδικού Δημοτικού Σχολείου Χανίων (Σχολική χρονιά 2023-24) αποτελείται από:

Τη Διευθύντρια: Έλενα Γεωργιαννάκη

Τους/τις εκπαιδευτικούς:

Βίσο Άννα(Δασκάλα), Μαυροδήμου Παγώνα (Εκπ. Θεατρικής αγωγής), Ευάγγελο Βλάχο (Δάσκαλος), Σταυρούλα Ντανοπούλου (Δασκάλα), Βανίδου Ντέπη (Εκπ. Μουσικής), Πιρπινάκη Ιωάννα(Δασκάλα), Ηλωρίδου Σουλτάνα (Εκπ. Καλλιτεχνικών), Γεώργιος Ντόβας (Εκπ. Φυσικής Αγωγής), Σφηναρολάκη Ματίνα (Δασκάλα), Παναγιώτα Ζδράλη (Δασκάλα), Κάτση Ελευθερία (Δασκάλα), Καβαζίδη Μερόπη (Πληροφορικός).

Το Ειδικό Εκπαιδευτικό Προσωπικό:

Ιωάννης Τυραϊδής (Λογοθεραπευτής), Μαγδαληνή -Γεωργία Γκίλια (Λογοθεραπεύτρια), Μπετσάκου Μαρία (Εργοθεραπεύτρια), Ρία Καρβουλάκη (Κοινωνικός Λειτουργός),  Μαυράκη Κυριακή (Φυσικοθεραπεύτρια), Βιβιλάκη Γεωργία (Φυσικοθεραπεύτρια), Σταματάκη Σοφία (Σχολική Νοσηλεύτρια), Ξυπολιτάκη Καλλιόπη (Ψυχολόγος), Άννα Μηλιαρά (Ψυχολόγος).

Το Ειδικό Βοηθητικό προσωπικό:

Σωτηρία Σγίντζα, Φιλία Σφακιωτάκη, Σταματία Ρίγκα, Αρετή Καλιώρα.