ΝΕΟ – Αγιασμός Νηπιαγωγείου Μεσοβουνίων 2021-2022

Την Δευτέρα 13-9-2021 θα πραγματοποιηθεί ο Αγιασμός του Νηπιαγωγείου.

Η διαδικασία που θα ακολουθηθεί είναι η εξής:

Η προσέλευση των μαθητών θα γίνει στις 8:15 π.μ. με την συνοδεία ενός και ΜΟΝΟ γονέα.

Για λόγους ασφαλείας όλοι (εκπαιδευτικοί, γονείς και μαθητές) θα πρέπει να φορούν μάσκα και να τηρούν τις αποστάσεις.

Κατά την προσέλευσή τους οι μαθητές θα επιδεικνύουν στις νηπιαγωγούς βεβαίωση αρνητικού αποτελέσματος αυτοδιαγνωστικού ελέγχου (self-test), που θα πρέπει να έχει πραγματοποιηθεί έως και 24 ώρες πριν.

Στις 9.15 π.μ. οι μαθητές μαζί με τους εκπαιδευτικούς θα μεταβούν στον προαύλιο χώρο του Δημοτικού Σχολείου, για την συμμετοχή τους στον Αγιασμό. Ο χώρος θα είναι προκαθορισμένος προκειμένου να αποφευχθεί ο συνωστισμός.

Μετά το πέρας του Αγιασμού, οι γονείς θα παραλάβουν τους μαθητές και θα αποχωρήσουν.

Καλή σχολική χρονιά!!!