17.3 Ρυθμίσεις -> «Συζήτηση» ή Αποκτήστε τον έλεγχο στα σχόλια του ιστολογίου σας

Τελευταία ενημέρωση στις: 14 Μαΐου 2024

Μέσω της διαχειριστικής σελίδας Ρυθμίσεις -> Συζήτηση μπορείτε να καθορίσετε το αν και πως θα επιτρέπεται να σχολιάζει κανείς τα μελλοντικά άρθρα/ σελίδες του ιστολόγιο σας.
Προτείνουμε στα μέλη – ιδιοκτήτες ιστολογίων μέσω του διαχειριστικού μενού «Ρυθμίσεις –> Συζήτηση» να έχουν ενεργοποιημένα τα ακόλουθα:

Στην ενότητα Άλλες ρυθμίσεις σχολίων:
Σχόλια επιτρέπονται μόνο σε εγγεγραμμένα και συνδεδεμένα μέλη (Οι εγγραφές είναι απενεργοποιημένες. Μόνο μέλη του ιστοτόπου επιτρέπεται να σχολιάζουν.)
Στην ενότητα Να ειδοποιούμαι όποτε:

• Υποβάλλεται σχόλιο
  • Υπάρχει σχόλιο για έλεγχο

Στην ενότητα Για να προβληθεί ένα σχόλιο:

• Πρέπει να εγκριθεί από διαχειριστή

Απενεργοποίηση σχολίων για νέα άρθρα

Για να απενεργοποιήσετε τα σχόλια για κάθε νέο άρθρο που δημιουργείτε,  πηγαίνετε:
Πίνακας ελέγχου–>Ρυθμίσεις –> Συζήτηση, και ελέγξτε να μην είναι επιλεγμένο τοΕπιτρέπονται σχόλια σε άρθρα.
Δείτε τα βήματα στην πιο κάτω εικόνα:

ek1

Απενεργοποίηση σχολιασμού σε προϋπάρχοντα άρθρα

Για να απενεργοποιήσετε τα σχόλια σε όλα τα υπάρχοντα άρθρα σας πηγαίνετε στη επιλογή  Άρθρα–> Όλα τα άρθρα.

Επιλέγετε το κουτάκι Τίτλος, μετά επεξεργασία και εκτέλεση.

Μετά πηγαίνετε στα σχόλια και επιλέγετε Δεν επιτρέπονται και πατάτε ενημέρωση.

17.4 Ρυθμίσεις -> «Πολυμέσα» ή ορίστε μέγιστες διαστάσεις εικόνων για εισαγωγή σε άρθρα/σελίδες

Μέσα από την σελίδα Ρυθμίσεις -> Πολυμέσα καθορίζετε τις μέγιστες διαστάσεις που θα αποκτά μια εικόνα όταν εισάγεται σε ένα άρθρο ή σελίδα.