Παρουσίαση της συμμετοχής των Ανοιχτών Χαρτιών στο 13ο Μαθητικό Συνέδριο Πληροφορικής

Παρουσίαση της εφημερίδα μας  στο  13ο μαθητικό συνέδριο πληροφορικής  (Από 36 μέχρι 55 λεπτό)
Η ομάδα των Ανοιχτών Χαρτιών, συμμετέχοντας για δεύτερη χρονιά στο Μαθητικό Συνέδριο Πληροφορικής , παρουσιάζει την συμμετοχή της η οποία πραγματεύεται την προώθηση ηλεκτρονικής μαθητικής εφημερίδας. Πιο συγκεκριμένα με την προβολή ενός ιδιαίτερου βίντεο όλα τα μέλη της ομάδας  ανέλυσαν τους τρόπους με τους οποίους επιτυγχάνεται η προώθηση της ηλεκτρονικής έκδοσης  της εφημερίδας μας.

Συνομιλία με τον περιφερειακό διευθυντή και συνδιοργανωτές του συνεδρίου
Επίσης, την ημέρα της λήξης του συνεδρίου η ομάδα κλήθηκε να συμμετάσχει στην εν λόγω εκδήλωση. Εκεί, οι συντάκτες βρέθηκαν σε θέση συνεντευξιαζόντων υποβάλλοντας ερωτήσεις για τη διοργάνωση του συνεδρίου, το μέλλον της εκπαίδευσης, την τεχνολογία και τις αλλαγές που επέφερε η πανδημία στους κυρίους Κοντονικολάου, ο οποίος είναι ο διευθυντής του ιδρύματος ΝΟΗΣΙΣ, και Μπαχαράκη, ο οποίος είναι ο περιφερειακός διευθυντής περιφέρειας Κεντρικής Μακεδονίας αρμόδιος για θέματα εκπαίδευσης.