ΒΡΑΒΕΥΣΗ σε ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟ ΑΝΤΙΚΑΠΝΙΣΤΙΚΟ – ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ σε ΗΜΕΡΙΔΑ

Fairlife

Στον αντικαπνιστικό διαγωνισμό “Πρώτη γενιά χωρίς καπνό, χωρίς άτμισμα”,  που διοργάνωσε για όλα τα σχολεία το 2021-22 η ΜΚΟ Fairlife L.C.C. υπό την αιγίδα του Υπουργείου Παιδείας και Θρησκευμάτων,

ΒΡΑΒΕΥΤΗΚΑΝ οι μαθητές μας:

• Ασίλντο Πέσκου για το διήγημά του
  • Ανδρόνικος Αποστολίδης για το σλόγκαν του

Διακρίθηκε στις συμμετοχές η μαθήτριά μας Ειρήνη Κονίδου με την αφίσα της.

Δείτε και χαρείτε τα έργα τους!

Λήψη αρχείου

⇓ ⇓ ⇓

Μαθητές-μαθήτριες, τμήματα ολόκληρα της Α΄ και Γ΄ τάξης, μαζί με καθηγητές-καθηγήτριες του σχολείου μας έκαναν για το έτος 2021-22 εθελοντικές δράσεις καταπολέμησης του καπνίσματος και προώθησης του αθλητικού πνεύματος και των προτύπων υγείας στη ζωή μας, ξεκινώντας από το σχολείο μας και το κοντινό μας περιβάλλον. Στο πλαίσιο αυτό συμμετείχαμε σε ημερίδα που οργάνωσε η ΜΚΟ Fairlife CCC. Συντονισμός και επιμέλεια των δράσεων: Καλαντζή Αγορίτσα, φιλόλογος.

Δες την παρουσίασή μας στην ημερίδα:

Λήψη αρχείου

=> Δες ΚΕΙΜΕΝΑ ΠΟΛΥΤΡΟΠΙΚΑ στη Ν.Ε. ΓΛΩΣΣΑ 1 και 2. Δες, επίσης, ΕΡΓΑΣΙΕΣ στη ΒΙΟΛΟΓΙΑ και στα ΕΙΚΑΣΤΙΚΑ.