Αρχική » Χωρίς κατηγορία » Αθλητικές και πολιτιστικές εκδηλώσεις λήξης, στο 2ο Δημοτικό Σχολείο Πολυκάστρου (12/06/2019)

European Radio Logo

Την Τετάρτη 12 Ιουνίου 2019, πραγματοποιήθηκε με μεγάλη επιτυχία η καλοκαιρινή γιορτή λήξης του 2ου Δημοτικού Σχολείου Πολυκάστρου. Κατά τη  διάρκεια της γιορτής,  οι μαθητές όλων των τάξεων του σχολείου, είχαν την ευκαιρία να συμμετέχουν τόσο σε αθλητικές, όσο και πολιτιστικές δραστηριότητες . Η έναρξη της γιορτής πραγματοποιήθηκε με αθλητικά δρώμενα και παιχνίδια, συνεχίστηκε με μοντέρνους και παραδοσιακούς χορούς και τραγούδια και έκλεισε με ένα μεγάλο γλέντι στο οποίο συμμετείχαν όλα τα μέλη της σχολικής μας κοινότητας, μαθητές, γονείς και εκπαιδευτικοί !!!!  Την επιμέλεια της εκδήλωσης είχε η καθηγήτρια Φυσικής Αγωγής κυρία Κούπανη Αικατερίνη σε συνεργασία με τον Σύλλογο Διδασκόντων του σχολείου !

Βίντεο

Σύνδεση με τα στοιχεία που διαθέτετε στο ΠΣΔ

European Radio Logo