Whiteboard-And-Back-To-School-Clipart

ΜΕΝΟΥΜΕ ΣΠΙΤΙ – ΜΕΝΟΥΜΕ ΑΣΦΑΛΕΙΣ Δ΄ ΤΑΞΗ 2019 – 2020

Καλώς ήρθατε στο νέο τόπο συνάντησης της Δ΄ τάξης του 14ου Δημοτικού Σχολείου Καρδίτσας.

29 Μαΐου 2020  –  ανακοινώσεις

Επαναλειτουργία σχολικού προγράμματος από Δευτέρα 1 Ιουνίου 2020.

Σήμερα δραστηριότητες: Η επιστροφή στο σχολείο 2. Δραστηριότητες μαθήματος αγγλικών

Οδηγίες και μέτρα προστασίας των μαθητών για την αποφυγή διασποράς του covid19 στο σχολείο.

Πώς προστατευόμαστε από τον Κορωνοϊό (οδηγίες για παιδιά)

20 Μαΐου 2020  –  ανακοινώσεις

1.  Σύμφωνα με τις οδηγίες του υπουργείου ( Φ.20/57807/Δ1/18-5-2020),  οι μαθητές και οι μαθήτριες θα πρέπει να διατηρήσουν όλα τα βιβλία τους για την πιθανή αξιοποίησή τους και την επόμενη σχολική χρονιά 2020-2021.

2. Οι γονείς των μαθητών /μαθητριών της Δ΄ τάξης, θα πρέπει να προσέλθουν στο σχολείο για να δηλώσουν ποια Β΄ ξένη Γλώσσα επιθυμούν (Γαλλικά ή Γερμανικά) τα παιδιά τους να παρακολουθήσουν  στην Ε΄ και Στ΄ τάξη.

Ηλίας Παπασακελλαρίου

Εδώ θα βλέπετε καθημερινές αναρτήσεις σε δραστηριότητες μαθημάτων (δύο την ημέρα), οι οποίες θα έχουν ημερομηνία ανάρτησης.

Σε κάθε δραστηριότητα που θα συμμετέχετε θα γράφετε κι ένα σχόλιο (στο κάτω μέρος της σελίδας), χρτησιμοποιώντας ΜΟΝΟ το όνομά σας και το email με το οποίο επικοινωνώ μαζί σας (αυτό δεν φαίνεται σε άλλους επισκέπτες της σελίδας). Στο σχόλιο θα λέτε αν σας άρεσε η δραστηριότητα, αν δυσκολευτήκατε, τι επιτυχία είχατε και ότι άλλο θέλετε εσείς. Καλό είναι να συμμετέχετε σε όλες τις δραστηριότητες.

Καλή δημιουργική απασχόληση

Υπεύθυνοι εκπαιδευτικοί: Παράσχη Βάσω – Vaspar1965@gmail.com  και Αγγελιδάκης Γιώργος  lib@14dim-kardits.kar.sch.gr

Μαθήματα Μελέτης Περιβάλλοντος για το Δ2 στην ηλεκτρονική τάξη (e class) εκπαιδευτικός Βασιλική Παπαδημητρίου  vaswpapad9@gmail.com

Μαθήματα Πληροφορικής θα βρείτε εδώ: https://eclass.sch.gr/courses/9220341111/ επικοινωνία:kmylona@freemail.gr

Μαθήματα Αγγλικών, εκπαιδευτικός Βαβούρη Βασιλική bassobab@gmail.com(e class)

Μαθήματα Μουσικής στην ηλεκτρονική τάξη (e class) εκπαιδευτικός Φωτεινή Παληού feniapal@gmail.com

Μαθήματα Φυσικής Αγωγής ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ ΜΑΡΙΑ ΣΕΛΟΥΝΤΟΥ, Θεατρικής Αγωγής ΜΑΡΓΙΟΛΗ ΓΑΚΗ, Εικαστικών ΑΝΙ ΠΕΤΚΟΒΑ (μπορείτε να στέλνετε εργασίες σας anipetkova2@yahoo.com), στην ηλεκτρονική τάξη (e class).

Υπεύθυνος για το ιστολόγιο: Γιώργος Αγγελιδάκης