6 Μαρτίου: Πανελλήνια Ημέρα κατά της Σχολικής Βίας και του Εκφοβισμού

IMG 20230307 144710         Η αφίσα μας_9ο Νηπιαγωγείο Ξάνθης

Τα παιδιά του 9ου Νηπιαγωγείου ένωσαν για άλλη μια φορά τις φωνές τους για να στείλουν και το δικό τους μήνυμα στη δράση που διοργανώθηκε από το νηπιαγωγείο μας σε συνεργασία με το Δημοτικό Ραδιόφωνο της πόλης μας, ενάντια στη σχολική βία και τον εκφοβισμό! Το μήνυμά μας μελοποιήθηκε από τη συνάδελφο-μουσικό του Νηπιαγωγείου , η οποία συνόδευσε τα παιδιά με το αρμόνιό της.

Τα μηνύματα των σχολείων που έλαβαν μέρος στη δράση θα ακούγονται για όλη την εβδομάδα από το Δημοτικό Ραδιόφωνο, στις 11.00 π.μ. και στις 15.00 μ.μ. Ας τους δώσουμε την ευκαιρία να ακουστούν! Κάτι σημαντικό έχουν να μας πουν!

Παράλληλα, όλη την εβδομάδα θα υλοποιούνται δράσεις στο νηπιαγωγείο μας αφιερωμένες σε αυτή την ημέρα.

βια 1

βια 2