Πασχαλινές ευχές από τους μαθητές του Α τμήματος

Κα Σοφία

Μια ομαδική ζωγραφιά από όλα τα παιδιά (την φωτοτυπήσαμε) και ευχές γραμμένες από τα παιδιά μας επίσης.

εικόνα Viber 2024 04 26 13 51 55 893

Στα πλαίσια της ομαλής μετάβασης από το νηπιαγωγείο στο δημοτικό επισκεφτήκαμε το γραφείο του διευθυντή και των δασκάλων, το κυλικείο της κας Σοφίας, τους συμμαθητές μας στο τμήμα της κας Φωτεινής, το τμήμα του κου Γιώργου και της κας Χρύσας, το ειδικό δημοτικό Περάματος, τις κυρίες  Βίκυ, Δέσποινα και Κούλα που προσέχουν και καθαρίζουν το σχολείο μας. Παντού μοιράσαμε ευχές και δώσαμε την ομαδική ζωγραφιά/κάρτα που ετοιμάσαμε.

εικόνα Viber 2024 04 26 09 33 34 966

Στο τμήμα της Στ2 σταθήκαμε τυχεροί γιατί μας προσκάλεσαν να παίξουμε ενα παιχνίδι στον διαδραστικό πίνακα μαζί με τους μαθητές της έκτης. Το χαρήκαν όλα τα παιδιά πάρα πολύ. Στην συνέχεια ζήτησα να μας επιτρέψουν να γράψουμε το αρχικό γράμμα του ονόματος μας στον διαδραστικό πίνακα, δοκιμάζοντας μια νέα εμπειρία, αφού όλοι γράψαμε με το δάχτυλο μας. Όταν τα νήπια έγραφαν το πρώτο γράμμα του ονόματος τους, τα εκτάκια προσπαθούσαν να μαντέψουν ποιο όνομα είναι. Σε μια όμορφη ατμόσφαιρα, γεματη γέλια και χαρές, μικροί και μεγάλοι διασκεδάσαμε και ανταλλάξαμε πασχαλινές ευχές.

εικόνα Viber 2024 04 26 09 33 35 610 εικόνα Viber 2024 04 26 13 51 56 168

Το πόσο ζήλεψα τον διαδραστικό πίνακα……δεν διανοούμαι να το αφήσω ασχολίαστο!!!