Διοργάνωση Επιμόρφωσης στις “Αρχές διδακτικής αξιοποίησης ΤΠΕ”

Στο πλαίσιο του άξονα 8 της αξιολόγησης εκπαιδευτικού έργου σχολικής μονάδας και στο πλαίσιο του Συντονισμού Τάξεων υλοποιήθηκε από την Συντονίστρια Εκπαιδευτικού Έργου κα. Λευκοπούλου Σ. και την Συντονίστρια Τάξεων κα. Λασπά Χ. στο Εργαστήριο Πληροφορικής του 9ου Γυμνασίου Καλαμαριάς ενδοσχολική επιμόρφωση με θέμα τις “Αρχές διδακτικής αξιοποίησης ΤΠΕ“. Παρουσιάστηκαν τα ψηφιακά εργαλεία Εννοιολογικοί χάρτες,  Timeline και Padlet, χρήσιμα για το εκπαιδευτικό έργο.

Στην επιμόρφωση συμμετείχαν εκπαιδευτικοί του σχολείου, οι οποίοι είχαν την ευκαιρία να μάθουν τα οφέλη των συγκεκριμένων ψηφιακών εργαλείων και να δημιουργήσουν βήμα βήμα Εννοιολογικό Χάρτη, Timeline και Padlet προσαρμόζοντάς τα στο δικό τους αντικείμενο.

Ευχαριστούμε την Συντονίστρια Εκπαιδευτικού Έργου κα Λευκοπούλου Σ. για την πολύτιμη προσφορά της.