Η συγγραφέας Νικητίδου Ευγενία και ο Διομήδης ο Πολυγλωσσίδης

Την Τρίτη 14/05/2024, η συγγραφέας Νικητίδου Ευγενία και ο Διομήδης ο Πολυγλωσσίδης, επισκέφθηκαν το Σχολείο μας. Η συγγραφέας μίλησε για το αγαπημένο της θέμα: ΤΑ ΒΙΒΛΙΑ. Η συζήτηση επεκτάθηκε στη συγγραφή και τη διαδικασία έκδοσης βιβλίων. Η συγγραφέας μέσα από μια διαδραστική παρουσίαση του βιβλίου της ¨Διομήδης ο Πολυγλωσσίδης και το ταξίδι στη Γαλατινή”, ενθουσίασε τους μαθητές και τις εκπαιδευτικούς των τμημάτων Α΄, Β1, Β2, Γ1 και Γ2. Οι μικροί μαθητές μας συμμετείχαν σε δραστηριότητες δημιουργικής γραφής, συνομίλησαν με τη συγγραφέα, έπαιξαν και ζωγράφισαν. Ευχαριστούμε πολύ την κυρία Νικητίδου που με το δημιουργικό της πνεύμα και την αγάπη της για τα παιδιά και τα βιβλία έγινε κομμάτι της Σχολικής μας Μονάδας.