Επιτυχίες των μαθητριών και μαθητών μας στην Καλαθοσφαίριση και στο Ποδόσφαιρο αντίστοιχα

Η καθοδήγηση και οι προπονητικές ικανότητες του γυμναστή μας κ. Στάθη Παπαδόπουλου οδήγησε τους μαθητές μας στις αθλητικές τους επιτυχίες!DSCN3863DSCN3869DSCN3969DSCN3976DSCN3977

ΕΛΑΜΨΑΝ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΙ ΤΑ ΑΓΟΡΙΑ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΜΑΣ

Απίστευτη εμφάνιση έκαναν τόσο τα κορίτσια της ομάδας του Μπάσκετ όσο και τα αγόρια του Ποδοσφαίρου του σχολείου μας.

Συγκεκριμένα στους αγώνες του Διασχολικού Τουρνουά Δημοτικών Σχολείων  που έγιναν την Κυριακή 13/5 η αήτητη ομάδα μπάσκετ των κοριτσιών πέρασαν άνετα την α’ φάση με τρεις νίκες στη σειρά, κερδίζοντας το 3ο δημοτικό με σκορ 20-3, το 12ο δημοτικό με 20-10 και το 10ο δημοτικό με 26-4 και εξασφάλισε την θέση στον τελικό απέναντι στην ομάδα του 5ου δημοτικού σχολείου.

Την ίδια επιτυχία είχαν και τα αγόρια στο ποδόσφαιρο που αγωνίστηκαν την Κυριακή 21/5  με τις ομάδες του 3ου και 4ου δημοτικού και πέρασαν την α’ φάση άνετα κερδίζοντας με σκορ 9-0 και 3-0 αντίστοιχα. Αντιμέτωποι στον τελικό με την ομάδα του 10ου δημοτικού σχολείου.

Οι ομάδες μας προπονούνται εντατικά και πάντα με τις οδηγίες του γυμναστή μας, κου Στάθη Παπαδόπουλου      που πιστεύει στις δυνατότητές των αθλητών και στο αθλητικό τους πνεύμα.

Σας περιμένουμε λοιπόν όλους το Σάββατο 27 Μαΐου 2017 στους τελικούς αγώνες ποδοσφαίρου και μπάσκετ στις 10:00 και στις 12:30 το πρωί αντίστοιχα, να εμψυχώσουμε τους αθλητές/τριες μας ευελπιστώντας στη μεγάλη νίκη.

9ο Δ.Σχ. Κορυδαλλού