“Οι κίνδυνοι στο διαδίκτυο και τα μέσα κοινωνικής δικτύωσης”

DSC03904

Οι μαθητές των  Ε΄και Στ΄τάξεων παρακολούθησαν στις 21 Οκτωβρίου,  στην αίθουσα εκδηλώσεων του σχολείου,  μέσω τηλεδιάσκεψης με τη ΓΑΔΑ και το τμήμα Δίωξης Ηλεκτρονικού Εγκλήματος,  σεμινάριο σχετικά με την ενημέρωση και την αντιμετώπιση  των κινδύνων στο διαδίκτυο και στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης (facebook κ.α.). Οι μαθητές έθεσαν  ερωτήσεις και τους δόθηκαν απαντήσεις από  έμπειρους  αστυνομικούς  της Δίωξης του Ηλεκτρονικού Εγκλήματος. Επίσης για περισσότερη ενημέρωση των μαθητών και των γονέων τους δόθηκε η ηλεκτρονική διεύθυνση: www.cyberkid.gov.gr  Ευχαριστούμε τη ΓΑΔΑ και το τμήμα Ηλεκτρονικού Εγκλήματος για τις πολύτιμες πληροφορίες που μας πρόσφεραν!

Ελληνική Αστυνομία

Δίωξη Ηλεκτρονικού Εγκλήματος

URL: www.cyberkid.gov.gr

MAIL: ccu@cybercrimeunit.gov.gr

Τηλ. : 210-6476464

FAX: 2106476462

Υπεύθυνοι εκπ/κοί:  κ. Κωτσιανούλη  Δήμητρα διευθύντρια, κ. Σπηλιώτη Αικατερίνη καθηγήτρια Πληροφορικής.

Εκπ/κοί τάξεων : Βορεοπούλου Σοφία (Ε1),  Παντζή Ευτυχία (Ε2),

Αλεξανδρίδης Λάζαρος (Ε3)

Βύρης Γεώργιος (Στ1) , Συμεωνίδου Μαρία (Στ2)

Η διεύθυνση του email σας δεν θα δημοσιευθεί.