Συμμετοχή σε αγώνες Στίβου

IMG 20200929 083855Το σχολείο μας πήρε  μέρος στους αγώνες στίβου που διοργάνωσε  η Διεύθυνση ΠΕ Γ΄Αθήνας δια του υπευθύνου Φυσικής Αγωγής κ Καραίσκου  την Παρασκευή 26 Απριλίου 2024 στο Δημοτικό Στάδιο Αιγάλεω. Στους αγώνες περιλαμβάνονταν τα αγωνίσματα

• Δρόμος 60 μέτρων,
  • Δρόμος 300 μέτρων,
  • δρόμος 600 μέτρων,
  • άλμα εις μήκος,
  • ρίψη vortex.

Σε κάθε αγώνισμα πήραν  μέρος   2 μαθητές και 2 μαθήτριες από την Ε τάξη  και τη Στ τάξη που είχαν τις καλύτερες επιδόσεις σε  προκριματικούς αγώνες  έγιναν   εντός της σχολικής μονάδας .Οι μαθητές μετακινήθηκαν με τουριστικό λεωφορείο και συνοδεύτηκαν από εκπαιδευτικούς του σχολείου μας.

Στους αγώνες πήρε μετάλλιο ένας μαθητής μας της Στ΄τάξης και διακρίθηκαν αρκετοί μαθητές μας από την ομάδα αποστολής!

Συγχαίρουμε όλους τους μαθητές και τις μαθήτριες που πήραν μέρος στους αγώνες  και τις εκπαιδευτικούς φυσικής αγωγής κ Μπομπότα και κ Αθανασέλη που προετοίμασαν τα παιδιά!Ευχαριστούμε την κ Μπομπότα και τον κ Σπανίδη που συνόδευσαν την ομάδα!

ΑΓΩΝΕΣ ΣΤΙΒΟΥ 2024