Eπετειακή εκδήλωση για την Εθνική Γιορτή της 25ης Μαρτίου

IMG e9fd45813cbdd9fac7c4fd489987531c V Αντιγραφή

Με πολλή επιτυχία πραγματοποιήθηκε η επετειακή εκδήλωση για την εθνική μας γιορτή της 25ης Μαρτίου που οργάνωσαν και παρουσίασαν οι εκπαιδευτικοί και οι μαθητές της Στ΄τάξης του σχολείου μας  το απόγευμα της Πέμπτης 21 Μαρτίου για τους γονείς και κηδεμόνες και το πρωί της Παρασκευής 22 Μαρτίου για τους μαθητές των μικρότερων τάξεων!!Οι μαθητές και οι μαθήτριες της Στ΄τάξης παρουσίασαν υπέροχα  στιγμιότυπα της Νεότερης Ελληνικής Ιστορίας , όλα τα σημαντικά γεγονότα της Ελληνικής Επανάστασης! Τα θεατρικά δρώμενα συνοδεύονταν από εξαιρετικές μουσικές επιλογές!!Την επίσημη απογευματινή εκδήλωση παρακολούθησαν οι γονείς συγκινημένοι και εκπαιδευτικοί του σχολείου μας και του όμορου Νηπιαγωγείου! Την εκδήλωση παρακολούθησε εκπροσωπώντας το Δήμο Ιλίου η Δημοτική Σύμβουλος κ Ζέτα Πολίτη! Τα παρατεταμένα χειροκροτήματα και τα επιφωνήματα θαυμασμού των θεατών τεκμηριώνουν την αρτιότητα της εκδήλωσης!Αξιοσημείωτη είναι η προσήλωση που είχαν οι μαθητές των Α΄, Β΄, Γ΄, Δ΄, Ε΄τάξεων κατά την παρακολούθηση της εκδήλωσης την Παρασκευή  το πρωί!

Αξίζουν θερμά συγχαρητήρια σε όλους τους συντελεστές της επιτυχίας , στους εκπαιδευτικούς της Στ΄τάξης  κ Παπαπαναγή, κ Βήχα, κ Τσουκαλά, σε όλους τους  μαθητές και τις μαθήτριες και τους γονείς τους, στο σύλλογο διδασκόντων, στα μέλη του διοικητικού συμβουλίου του συλλόγου  γονέων και κηδεμόνων,στην κ Πρασίνου για το υπέροχο σκηνικό!

20240322 09331320240322 08361620240321 200043