Κοπή Βασιλόπιτας!!

• 20240115 095343

Τη Δευτέρα 15 Ιανουαρίου πραγματοποιήθηκε στο σχολείο μας η καθιερωμένη κοπή της Βασιλόπιτας  για το καλό της Νέας Χρονιάς με την ευγενική προσφορά του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων του 9ου Δημοτικού Σχολείου Ιλίου!

Ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων πρόσφερε σε κάθε τμήμα μια βασιλόπιτα κομμένη σε τόσα κομμάτια όσοι και οι μαθητές / μαθήτριες και δώρα για τους τυχερούς/ τις τυχερές  της χρονιάς! Τα κομμάτια ήταν τοποθετημένα σε ατομικές συσκευασίες.Ένα κομμάτι κάθε πίτας είχε το φλουρί!Ο τυχερός/η τυχερή που βρήκε το φλουρί πήρε ως   δώρο ένα παιχνίδι και ένα σοκολατένιο γλύκισμα!

Μια ξεχωριστή βασιλόπιτα προσφέρθηκε στους/στις  εκπαιδευτικούς του σχολείου και κόπηκε στο Γραφείο του Συλλόγου Διδασκόντων από τη Διευθύντρια της Σχολικής Μονάδας με ανταλλαγή πολλών ευχών για το 2024!

Ευχαριστούμε θερμά το Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων για την προσφορά του και εκφράζουμε θερμά συγχαρητήρια για όλες τις δράσεις που διοργανώνει!

Ευχόμαστε να είναι καλό και δημιουργικό το 2024 για τους μαθητές/τις μαθήτριες και τις οικογένειες του σχολείου μας!