Ανακοίνωση για τον προγραμματισμό λειτουργίας του ολοήμερου για το σχ. έτος 2023-2024

Αγαπητοί γονείς,

Σας ενημερώνουμε ότι εκδόθηκε από το ΥΠΑΙΘ η εγκύκλιος για τον προγραμματισμό της λειτουργίας των  Δημοτικών Σχολείων για το σχολικό έτος 2023-2024.

Το 9ο Δημοτικό Σχολείο Ιλίου ανήκει στα Δημοτικά Σχολεία που δύνανται  να λειτουργούν με  αναβαθμισμένο πρόγραμμα  Ολοήμερου αρκεί  να έχει εκδηλωθεί ενδιαφέρον από τουλάχιστον 10 μαθητές. Η αποχώρηση στα αναβαθμισμένα ολοήμερα γίνεται στις 15:50 και στις  17:30.

Επίσης δύναται να λειτουργεί πρωινή ζώνη υποδοχής των μαθητών ( 7.00-8.00 πμ.) εάν ενδιαφέρονται τουλάχιστον 10 μαθητές .

Σε περίπτωση που δεν υπάρχει ενδιαφέρον φοίτησης 10 μαθητών στο αναβαθμισμένο πρόγραμμα το ολοήμερο λειτουργεί  με το γνωστό πρόγραμμα αποχώρησης στις 16:00 ή στις 15:00.

Στο πλαίσιο του προγραμματισμού λειτουργίας της σχολικής μονάδας   σας παρακαλούμε όπως συμπληρώσετε την αίτηση- δήλωση ενδιαφέροντος για φοίτηση του παιδιού σας στο ολοήμερο πρόγραμμα και να  την επιστρέψετε στο σχολείο έως την Τρίτη 10 Μαΐου.

Επισυνάπτονται οι δύο σχετικές αιτήσεις προκειμένου να συμπληρώσετε την αίτηση – δήλωση που ανταποκρίνεται στο  ενδιαφέρον σας.

ΑΙΤΗΣΗ_ΔΗΛΩΣΗ ΔΙΕΥΡΥΜΕΝΟ ΑΙΤΗΣΗ

ΑΙΤΗΣΗ_ΔΗΛΩΣΗ ΟΛ

ΕΞΕ – 48378 – 2023 – ΘΕΜΑ «Ενέργειες προγραμματισμού του εκπαιδευτικού έργου των Δημοτικών Σχολείων για το σχολικό έτος 2023-2024 – Προγραμματισμό