Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού

20221013 101556 2

Την Πέμπτη 13 Οκτωβρίου οργανώθηκε στο σχολείο μας η Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού σε συνεργασία με τον Αθλητικό Σύλλογο “Αθλοκίνηση Νέου Ηρακλείου”. Οι προπονητές του συλλόγου ήρθαν στο σχολείο μας  φέρνοντας μαζί  αθλητικό εξοπλισμό κατάλληλο για τις δράσεις των παιδιών . Οι μαθητές είχαν την ευκαιρία να πάρουν μέρος σε αθλήματα στίβου να τρέξουν,να πηδήξουν εμπόδια,  να ασκηθούν σε ρίψεις ,  να συναγωνιστούν στα άλματα εις ύψος.

Η ημέρα ξεκίνησε με ανυπομονησία και συνεχίστηκε με χαρά και ενθουσιασμό.Στο τέλος η ικανοποίηση ‘ήταν ζωγραφισμένη στα πρόσωπα των παιδιών παρά την κούραση και τη ζέστη του μεσημεριού.

ΕυχαρΙσΤούμε τους προπονητές της ΑΘΛΟΚΙΝΗΣΗΣ που ήρθαν στο σχολείο μας με τον αθλητικό εξοπλισμό και έδωσαν την ευκαιρία στα παιδιά μας να γευτούν τις χαρές  και τις αγωνίες του Αθλητιαμού!!