Λήξη διδακτικού έτους

20220617 084909

Η Τετάρτη 15 Ιουνίου 2022 ήταν η τελευταία ημέρα του διδακτικού έτους 2021-2022 . Οι μαθητές και οι μαθήτριες προσήλθαν νωρίς το πρωί συνοδευόμενοι κα συνοδευόμενες από τους γονείς τους  για να παραλάβουν  τους τίτλους προόδου και σπουδών. Τα πρόσωπα όλων ήταν χαρούμενα. Οι πολυπόθητες καλοκαιρινές διακοπές έφτασαν. Η Διεύθυνση του Σχολείου απηύθυνε χαιρετισμό στους γονείς, στους εκπαιδευτικούς και στους μαθητές, εξέφρασε ευχαριστίες σε  όλους  για την καλή συνεργασία που υπήρχε όλη τη σχολική χρονιά καθώς και την ικανοποίηση της  για την καλή λειτουργία του σχολείου παρά τις δυσκολίες που προέκυψαν από την πανδημία. Τέλος συνεχάρη μαθητές, γονείς κα εκπαιδευτικούς για το έργο τους  στη σχολική κοινότητα του 9ου ΔΣ Ιλίου και ευχήθηκε σε όλους Καλό Καλοκαίρι! Οι μαθητές και οι γονείς παρέλαβαν τους αναμνηστικούς τίτλους, αντάλλαξαν ευχές με τους δασκάλους και τις δασκάλες και αποχαιρέτησαν τη σχολική χρονιά!

20220617 084541