Εκπαιδευτική επίσκεψη ΣΤ΄τάξης

λήψης 1

Την Τρίτη 9 Νοεμβρίου οι μαθητές της Στ΄τάξης συμμετείχαν με μεγάλο ενθουσιασμό σε εκπαιδευτική επίσκεψη στο Paradise Park   για να παρακολουθήσουν το εκπαιδευτικό πρόγραμμα “Ανανεώσιμες πηγές ενέργειας”. Η μετακίνηση των μαθητών έγινε με τουριστικά λεωφορεία. Κάθε τμήμα μετακινήθηκε αυτόνομα με δικό του λεωφορείο και παρακολούθησε το πρόγραμμα αυτόνομα.  Οι μαθητές συνοδεύονταν από τους  εκπαιδευτικούς κ Αναστασίου, κ Παπαπαναγή , κ Βήχα και κ Κουτρομάνου. Σε όλη τη διάρκεια της επίσκεψης τηρήθηκαν οι κανόνες υγιεινής που συστήνει ο ΕΟΔΥ. Οι μαθητές  παρακολούθησαν με ενδιαφέρον το πρόγραμμα και ενημερώθηκαν για τις ανανεώσιμες πηγές ενέργειας.  Αφού τέλειωσε το  εκπαιδευτικό πρόγραμμα είχαν την ευκαιρία να παίξουν σε  ανοιχτό χώρο πριν επιστρέψουν ικανοποιημένοι στο σχολείο.