ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΜΑΘΗΤΩΝ Α΄ΤΑΞΗΣ ΣΤΟ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ

ΘΕΜΑ:  ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΜΑΘΗΤΩΝ –ΜΑΘΗΤΡΙΩΝ ΣΤΗΝ Α΄ ΤΑΞΗ ΤΟΥ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ

Σας γνωρίζουμε ότι το σχολικό έτος 2020-2021 θα φοιτήσουν στην Α΄τάξη του Δημοτικού Σχολείου οι μαθητές και οι μαθήτριες που γεννήθηκαν από 01-01-2014 έως 31-12-2014.

Τα απαιτούμενα δικαιολογητικά για την εγγραφή στην Α΄τάξη του Δημοτικού Σχολείου είναι τα εξής:

1. Πιστοποιητικό Γέννησης Δήμου ή Κοινότητας. (Εάν το έχετε είναι ευπρόσδεκτο. Σε άλλη περίπτωση θα αναζητηθεί από το σχολείο).
  2. Επίδειξη Βιβλιαρίου Υγείας του Παιδιού (Β.Υ.Π) ή προσκόμιση άλλου στοιχείου που αποδεικνύει ότι έχουν γίνει τα προβλεπόμενα εμβόλια.
  3. Το Ατομικό Δελτίο Υγείας Μαθητή/Μαθήτριας (ΑΔΥΜ)
  4. Αποδεικτικό στοιχείο από το οποίο διαπιστώνεται η διεύθυνση κατοικίας του μαθητή /μαθήτριας.
  5. Πιστοποιητικό Φοίτησης Νηπιαγωγείου για την εγγραφή στο Δημοτικό.
  6. Αίτηση Ολοήμερου, αν ενδιαφέρεστε να φοιτήσει το παιδί στο Ολοήμερο μαζί με βεβαιώσεις εργασίας των γονέων (ή βεβαίωση του ενός και κάρτα ανεργίας του άλλου ή κάρτα ανεργίας και των δύο).
  7. Αίτηση εγγραφής

Οι εγγραφές θα πραγματοποιούνται καθημερινά από 15 έως 29 Μαΐου από 10.00π.μ. έως 13.00π.μ. Παρακαλούμε όπως προηγηθεί τηλεφωνική επικοινωνία για την οργάνωση της  συνάντησής μας στο 2105019461. Επίσης για λόγους προστασίας από τον covid-19   παρακαλείσθε να προσέρχεστε με μάσκα και γάντια.

Μπορείτε να ενημερωθείτε αναλυτικά από τη σχετική εγκύκλιο του YΠΑΙΘ

eggrafes20

Μπορείτε να εκτυπώσετε τα απαραίτητα έντυπα  ανοίγοντας τους παρακάτω συνδέσμους

ATOMIKO ΔΕΛΤΙΟ ΥΓΕΙΑΣ ΜΑΘΗΤΗ