Aποκριάτικες εικόνες

Το 9ο Δημοτικό Σχολείο Ιλίου γιόρτασε τις απόκριες με ένα ωραίο πάρτι που οργάνωσε ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων το Σάββατο 22 Φεβρουαρίου, το απόγευμα στην αίθουσα εκδηλώσεων του σχολείου. Η αίθουσα ήταν όμορφα διαμορφωμένη και διακοσμημένη από τους γονείς. Τα παιδιά ήταν μεταμφιεσμένα, διασκέδασαν με τον κλόουν και τον ταχυδαχτυλουργό,έφαγαν λιχουδιές και χόρεψαν με χαρούμενη μουσική. Υπήρχε πολύ όμορφη εορταστική ατμόσφαιρα! Ευχαριστούμε τους γονείς για την αποκριάτικη εκδήλωση που ετοίμασαν για τα παιδιά μας!

Την τελευταία εβδομάδα της Αποκριάς οι μαθητές και οι μαθήτριες δημιούργησαν όμορφες επίκαιρες κατασκευές όπως μάσκες,καπέλα και χαρταετούς και διακόσμησαν τις αίθουσες και το σχολείο. Από τα μεγάφωνα ακουγόταν χαρούμενη μουσική στα διαλείμματα και το κλίμα ιδιαίτερα την Παρασκευή ήταν εορταστικό!!