Εορτή των Τριών Ιεραρχών

Στις 30 Ιανουαρίου εορτάζουν οι Τρεις Ιεράρχες,Μέγας Βασίλειος,Γρηγόριος ο Θεολόγος και Ιωάννης ο Χρυσόστομος οι οποίοι θεωρούνται προστάτες των γραμμάτων,των μαθητών και των εκπαιδευτικών.

Φέτος τη μέρα της εορτής των Τριών Ιεραρχών,  τα σχολεία λειτούργησαν βάσει του ωρολογίου προγράμματος και κατά τη διάρκεια της ημέρας έγιναν δραστηριότητες στις αίθουσες διδασκαλίας και στην αίθουσα εκδηλώσεων για να γνωρίσουν τα παιδιά  τη ζωή, το έργο και την  προσφορά των Τριών Ιεραρχών

Το πρωί της 30ης  Ιανουαρίου οι μαθητές της Τετάρτης τάξης και της Έκτης τάξης  πήραν μέρος σε εκκλησιασμό στον Ιερό Ναό της Αγίας Βαρβάρας συνοδευόμενοι από τους εκπαιδευτικούς των τμημάτων.

Σε όλους τους μαθητές και τους εκπαιδευτικούς του σχολείου προσφέρθηκε Άρτος στο πλαίσιο του εορτασμού των Τριών Ιεραρχών.