Καλοκαιρινή γιορτή!!

Το σχολικό έτος στο σχολείο μας ολοκληρώθηκε με μια όμορφη σεμνή καλοκαιρινή γιορτή! Το τελευταίο χρονικό διάστημα όλοι οι εκπαιδευτικοί και οι μαθητές κατέβαλλαν μεγάλες προσπάθειες για αυτή τη βραδιά και το αποτέλεσμα ήταν θαυμάσιο!!Οι μαθητές και οι μαθήτριες όλων των τάξεων, μπροστά από το πανέμορφο καράβι που δημιουργήθηκε για τη γιορτή από την εικαστικό του σχολείου  και τους μαθητές,  συμμετείχαν με όμορφα τραγούδια, υπέροχους χορούς, ψυχαγωγικά παιχνίδια και θεατρικά δρώμενα.

Η ατμόσφαιρα ήταν χαρούμενη αλλά και συγκινητική για τους μαθητές της Στ΄τάξης που αποφοίτησαν  από  το Δημοτικό Σχολείο. Οι μαθητές των μικρών τάξεων τούς αποχαιρέτησαν με ένα όμορφο τραγούδι,που δημιούργησε ο μουσικός του σχολείου μας,  και οι απόφοιτοι μαθητές μας υποσχέθηκαν ότι δε θα ξεχάσουν ποτέ το Δημοτικό Σχολείο