Επίσκεψη των μαθητών του 17ου Νηπιαγωγείου

Τη Δευτέρα 10 Ιουνίου και την Τρίτη 11 Ιουνίου δεχτήκαμε επισκέψεις στο σχολείο μας. Μάς επισκέφτηκαν τα παιδιά του γειτονικού μας 17ου Νηπιαγωγείου με τις αγαπημένες τους Νηπιαγωγούς κ Κική Αβραμίδου ,κ Ελένη και κ Κωνσταντίνα και  όμορφα ομαδικά έργα ζωγραφικής που είχαν δημιουργήσει στο σχολείο τους.  Η επίσκεψη έγινε στο πλαίσιο υλοποίησης δράσης για τη μετάβαση από το Νηπιαγωγείο στο Δημοτικό Σχολείο. Τα παιδιά επισκέφτηκαν τους κοινόχρηστους χώρους, τα γραφεία και τις αίθουσες της Α΄Τάξης. Στα γραφεία τα υποδέχτηκε η  διευθύντρια και οι δάσκαλοι.

Οι δασκάλες και οι μαθητές της Α΄τάξης υποδέχτηκαν με χαρά τους μικρούς επισκέπτες στις τάξεις τους, όπου  μίλησαν για τη ζωή στο Δημοτικό Σχολείο και γνώρισαν τα σχολικά βιβλία της Α΄τάξης. Οι μικροί μας φίλοι έδωσαν τα έργα ζωγραφικής στις δασκάλες  να τα τοποθετήσουν στις αίθουσες για να τα βρουν το Σεπτέμβριο όταν θα έρθουν στο Δημοτικό Σχολείο ως μαθητές και μαθήτριες  της Α΄Τάξης.