ΕΠΙΚΑΙΡΟΠΟΙΗΣΗ ΕΓΓΡΑΦΗΣ ΜΑΘΗΤΩΝ/ΤΡΙΩΝ ΣΤΟ ΟΛΟΗΜΕΡΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΩΣ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ

Σύμφωνα με το (εδαφ. θ’, παρ. 16, κεφ. Α. άρθ. 11, ΠΔ 79/2017Α΄109)που καθορίζει τη λειτουργία των Δημοτικών Σχολείων, κατά το β’ δεκαπενθήμερο Νοεμβρίου και το α’ δεκαπενθήμερο Φεβρουαρίου πρέπει να επικαιροποιείται η εγγραφή των μαθητών στο Ολοήμερο Πρόγραμμα. Για τον λόγο αυτό παρακαλούμε συμπληρώστε την αίτηση επικαιροποίησης της εγγραφής του/των παιδιού/ών σας στο Ολοήμερο Πρόγραμμα και επιστρέψτε τη στο σχολείο (έως) τέλους Νοεμβρίου 2023. Για οποιαδήποτε διευκρίνιση απευθυνθείτε στη Διεύθυνση του σχολείου.

Η αίτηση επικαιροποίησης θα δοθεί σε όλους τους μαθητές που φοιτούν στο Ολοήμερο Πρόγραμμα, έντυπα, ωστόσο μπορείτε να την βρείτε και αναρτημένη στην ενότητα ΧΡΗΣΙΜΑ ΕΓΓΡΑΦΑ.

Υπενθυμίζουμε πως η αίτηση πρέπει να φέρει την υπογραφή και των δύο γονέων του παιδιού.

Επισημαίνεται επίσης ότι η φοίτηση των μαθητών/τριών του Ολοήμερου Προγράμματος διακόπτεται όταν ο/η
μαθητής/τρια συμπληρώσει 15 συνεχόμενες απουσίες, οι οποίες δε δικαιολογούνται από ιατρική
γνωμάτευση, όταν ο γονέας/κηδεμόνας ζητήσει τη διακοπή της φοίτησης με γραπτή αίτησή του ή όταν ο
γονέας/κηδεμόνας δεν επικαιροποιήσει την εγγραφή του/της μαθητή/τριας κατά το 2ο δεκαπενθήμερο του
Νοεμβρίου και το 1ο δεκαπενθήμερο του Φεβρουαρίου (εδαφ. θ’, παρ. 16, κεφ. Α. άρθ. 11, ΠΔ 79/2017
Α΄109) όπως τροποποιήθηκε και ισχύει.