BRAVO SCHOOLS και ETWINNING “Art missions#skillslabs”

bravo schools

Η πρωτοβουλία «Bravo Schools» στοχεύει στην ανάδειξη των πιο ολοκληρωμένων εκπαιδευτικών προσεγγίσεων σε θέματα κοινωνικής υπευθυνότητας που σχετίζονται με τους 17 Παγκόσμιους Στόχους των Ηνωμένων Εθνών για τη Βιώσιμη Ανάπτυξη..

bravo 1

Στόχος του Bravo Schools είναι να συμβάλλει στη διαμόρφωση των Ενεργών Πολιτών του αύριο, οι οποίοι θα αναλάβουν δράση απέναντι στις μεγάλες προκλήσεις που αντιμετωπίζει ο πλανήτης μας μέχρι το 2030.
Θεωρώντας λοιπόν ότι αποτελούμε αναπόσπαστο κομμάτι της παγκόσμιας προσπάθειας για να κάνουμε τον κόσμο μας καλύτερομια και το σχολείο λειτουργεί ως ζωντανός πυρήνας ενημέρωσης, αφύπνισης και ενεργοποίησης των οικογενειών & των τοπικών κοινωνιών  συμμετέχουμε και εμείς καταθέτοντας το πρόγραμμα που έχουμε υλοποιήσει σε συνεργασία με τα σχολεία – εταίρους  στο
“Art missions#skillslabs”

bravo 2 bravo 3

Σας παρουσιάζουμε την συμμετοχή μας  στην κατηγορία:

Συνεργατικά Προγράμματα

Όλες οι συμμετοχές θα αξιολογηθούν από την Κριτική Επιτροπή του Διαγωνισμού.
Η ενεργή  όμως συμμετοχή της σχολικής κοινότητας και της τοπικής κοινωνίας μέσω της online ψηφοφορίας  θα λάβει ένα επιπλέον 20%.
Γι’ αυτό ζητάμε και πάλι την εμπλοκή σας!!
Ζητάμε την  ψήφο σας!!

bravo 4

Πατήστε στο παρακάτω λινκ και βρείτε εκεί το έργο μας , που έχει καταθέσει το 4ο Νηπιαγωγείο Μεταμόρφωσης ως  ιδρυτής του έργου μας  και ψηφίστε μας!!!

Κατηγορίες: Art missions#skillslabs, ΔΡΑΣΕΙΣ. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.