Ήρθε και η τελευταία εβδομάδα στο σχολείο…
Την περιμέναμε λίγο διαφορετική αλλά τα καταφέραμε ακόμη κι αν μείναμε μέσα προστατευμένοι από τις υψηλές θερμοκρασίες.
Έτσι την Τρίτη συναντηθήκαμε στο σχολείο μας για να κάνουμε τη γιορτή μας!
Η “Κυκλοχώρα” ήταν έτοιμη να παρουσιαστεί στο κοινό της και να τους μάθει πόσο όμορφη έγινε όταν αποδέχτηκε και άλλα σχήματα!
Τα ρούχα της γιορτής ήταν από ένα έξυπνο τύπωμα που ετοιμάσαμε εμείς στο σχολείο και οι κυρίες σιδέρωσαν στο σπίτι σε άσπρα φανελάκια για να μείνει για πάντα!
Οι θεατές μας πήραν από ένα αναμνηστικό μενταγιόν , πάνω στον οποίο εργαστήκαμε το τελευταίο διάστημα και εμπλουτίσαμε με αυτό και το σενάριο της γιορτής (Keith Haring).
Το θεατρικό ξεκίνησε και καταχειροκροτήθηκε από θεατές ενθουσιασμένους αλλά και συγκινημένους μιας και έγιναν μέρος αυτής της ετήσιας προσπάθειας για την προαγωγή της συμπερίληψης!
Ευχαριστούμε τους καλούς μας γονείς που στο τέλος ετοίμασαν ένα υπέροχο κέρασμα για όλους κι έτσι έγινε ακόμη πιο ζεστή η γιορτή μας με αυτό το μοίρασμα!
Ένα καράβι αφήσαμε στην είσοδο του σχολείου για να πάρει στο ταξίδι του το καλοκαιρινό ευχές και εντυπώσεις από τους αγαπημένους μας!
Τετάρτη και Πέμπτη κάναμε τηλεκπαίδευση λόγω καιρικών συνθηκών και την αφιερώσαμε στο καλοκαίρι και τη γιορτή του μπαμπά αλλά και πολλά παιχνίδια διαδραστικά!
Μπορείτε να ακούσετε την ιστορία εδώ
Την Παρασκευή βρεθήκαμε όλοι στο σχολείο για να πάρουμε τις, στολισμένες από τα χεράκια μας, σακούλες με τους φακέλους των εργασιών της χρονιάς, τα αναμνηστικά καθώς και παιχνίδια και στολίδια για την βεράντα που μας περιμένει να την απολαύσουμε!
Αγκαλιές, φιλιά, δωράκια, ευχές και φυσικά φωτογραφίες θα είναι αυτά που θα θυμόμαστε από τη φετινή χρονιά που είμαστε πολύ τυχεροί που τη μοιραστήκαμε…
Χρόνια πολλά μπαμπά!
Καλό καλοκαίρι σε όλους!