Αρχική » Erasmus+ » Erasmus+ 2021-2022 “Recycle the Nature! Save the Future!”

e taxi logo
etwinning erasmus
header logo

Erasmus+ 2021-2022 “Recycle the Nature! Save the Future!”

Η τελευταία κινητικότητα του προγράμματος Erasmus + KA210 (με κωδικό 2021-1TR01-KA210-SCH-000031452) Recycle the Nature! Save the Future! ολοκληρώθηκε την Παρασκευή, 26 Μαΐου 2023 με την επίσκεψη του Serres Greek Team από το 8ο Δημοτικό Σχολείο Σερρών, στην ΙσπανίαΖήσαμε μια όμορφη περιπέτεια γεμάτη από συναισθήματα και γλυκές στιγμές.  Η τελευταία κινητικότητα στο Alhaurin el Grande [Ισπανία] θα μας μείνει αξέχαστη λόγω των πολλαπλών εκπαιδευτικών δραστηριοτήτων, τις πολιτισμικές εκδρομές και τις θαυμάσιες γνωριμίες που κάναμε. Ένα μεγάλο ευχαριστώ στους οικοδεσπότες μας το σχολείο CEIP Emilia Olivares του Alhaurin el Grande, την διευθύντρια του σχολείου την Eva Duran Cano και την συντονίστρια της Ισπανικής ομάδας, την Gema Jodar Ubeda και τις υπέροχες οικογένειες που φιλοξένησαν με τόση αγάπη τα παιδιά μας. Ένα μεγάλο ευχαριστώ και στους συντονιστές και τους συναδέλφους από τις ομάδες από την Ιταλία, την Τουρκία και το Open Up Larissa και την συντονίστρια της Ελληνικής ομάδας, την εκπαιδευτικό ΠΕ06 κ. Κατερίνα  Μαζνέικου, από το 8ο Δημοτικό Σχολείο Σερρών, μαζί με όλο το Serres Greek Team. Γίναμε φίλοι. Γίναμε οικογένεια. Όλοι δουλέψαμε σκληρά και με μεγάλο πάθος για να υλοποιηθεί αυτό το πρόγραμμα.  Όλοι μαζί, παιδιά και εκπαιδευτικοί, συνεργαστήκαμε με στόχο να διαδώσουμε τις γνώσεις μας και να προσφέρουμε κάτι στον πλανήτη μας που αγαπάμε και θέλουμε να φροντίζουμε.

youtube tv
images 1