ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΜΑΘΗΤΕΣ ΤΗΣ ΣΤ΄ ΤΑΞΗΣ

Η παρακάτω ανακοίνωση αφορά μόνο τους γονείς της Στ΄ τάξης:
Σας επισυνάπτω και τη σχετική Υπεύθυνη Δήλωση, αν θέλετε να την εκτυπώσετε και να τη στείλετε με το σχετικό αποδεικτικό μόνιμης κατοικίας με τους μαθητές στο σχολείο. Διαφορετικά θα τη δώσουμε από Δευτέρα στους μαθητές , να τη συμπληρώσετε και να την επιστρέψετε

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΓΙΑ ΤΗ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΑΠΟ ΔΕΥΤΕΡΑ 11-01-2021

Καλή χρονιά με υγεία και χαμόγελα σε όλους σας!!!
Σήμερα 08/01/2021 συνεδρίασε ο Σύλλογος Διδασκόντων του σχολείου μας και αποφάσισε, ενόψει ανοίγματος των σχολείων τη Δευτέρα 11/01/2021 και αποφυγής του συνωστισμού μαθητών και γονέων, ότι κατά την προσέλευση και αποχώρηση θα ισχύουν τα εξής:
Οι μαθητές των Γ΄, Δ΄, Ε΄ και Στ΄

ΤΑ ΔΕΝΤΡΑ ΤΩΝ ΕΥΧΩΝ ΓΙΑ ΤΟ 2021

Μια πολύ όμορφη κατασκευή έφτιαξαν,  κατά την ώρα του εξ αποστάσεως μαθήματός τους, οι μαθητές των τμημάτων της Β΄τάξης, το Δ2 και το Α3,  μαζί με την εκπαιδευτικό της Θεατρικής Αγωγής κ. Δαδάρου Κωνσταντίνα.

Στόλισαν  τα δέντρα των ευχών τους οι μαθητές  των παραπάνω  τμημάτων.

Πατώντας πάνω από το αστέρι μπορείτε να δείτε τις

ΕΛΕΓΧΟΙ ΠΡΟΟΔΟΥ Α΄ ΤΡΙΜΗΝΟΥ

Αγαπητοί γονείς,
σας ενημερώνουμε ότι, αύριο Πέμπτη 17-12-2020, θα λάβετε στο email που έχετε δηλώσει στο σχολείο, τους ελέγχους προόδου του Α΄ τριμήνου των μαθητών των Γ΄, Δ΄, Ε΄ και Στ΄ τάξεων.
Οι γονείς αυτών των τάξεων, που

ΣΧΟΛΙΚΟΣ ΜΑΡΑΘΩΝΙΟΣ ΑΝΑΚΥΚΛΩΣΗΣ

Λήψη αρχείου

Στο πλαίσιο της δημοτικής πλατφόρμας για την επιβράβευση της ανακύκλωσης, Followgreen(www.followgreen.gr/orestiada),

ο Δήμος Ορεστιάδας, για 2η χρονιά, διοργανώνει Σχολικό Μαραθώνιο Ανακύκλωσης, σε συνεργασία με τη Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Έβρου.
Ο σχολικός μαραθώνιος απευθύνεται στους μαθητές όλων των δημοτικών και

ΩΡΑΡΙΟ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑΣ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗΣ ΣΧΟΛΕΙΟΥ

Αγαπητοί γονείς,

σας ενημερώνουμε ότι όσο το σχολείο βρίσκεται σε αναστολή λειτουργίας το ωράριο λειτουργίας του για διοικητικά θέματα ή οποιαδήποτε άλλη παροχή βοήθειας  θα είναι από τις 11.00 έως τις 17.30 (πρέπει να επικοινωνήσετε πρώτα με το σχολείο) .

Τηλέφωνο επικοινωνίας: 25520-29352

Email: mail@8dim-orest.evr.sch.gr

Από τη Διεύθυνση του σχολείου

ΕΔΕΑΥ – 8ο Δημοτικό Σχολείο Ορεστιάδας

Σας ενημερώνουμε ότι η Επιτροπή Διαγνωστικής Εκπαιδευτικής Αξιολόγησης και Υποστήριξης – ΕΔΕΑΥ του σχολείου μας στην οποία συμμετέχουν η Κοινωνική Λειτουργός κ. Κάβουρα Αλεξάνδρα και η Ψυχολόγος κ. Χρυσαφούδη Αθανασία δημιούργησαν μία κυψέλη στην πλατφόρμα e-me για το σχολείο, όπου θα αναρτούν υποστηρικτικό υλικό.

Τίτλος: ΕΔΕΑΥ – 8ο Δημοτικό Σχολείο Ορεστιάδας

Ε΄ ΤΑΞΗ

Το

ΗΜΕΡΕΣ & ΩΡΕΣ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ-ΓΟΝΕΩΝ