Βαθμολογία Ά τριμήνου

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες,

Στις 17 Δεκεμβρίου 2018, ημέρα Δευτέρα και ώρα 13:15-14:00 θα δοθούν οι έλεγχοι προόδου του Ά τριμήνου των μαθητών των  ΄Γ, ΄Δ, Έ και ΣΤ΄ τάξεων.

Στο Δ3 θα δοθούν οι έλεγχοι στις 10.45-11.30, στο Ε2 στις 11.50-12.25 και στο

Παρακολούθηση Θεατρικής παράστασης

Τη Δευτέρα 26 Νοεμβρίου οι μαθητές του σχολείου μας παρακολούθησαν τη θεατρική παράσταση «Ανέβα στη στέγη να φάμε το σύννεφο» του Γιάννη Ξανθούλη στο θεατρικό εργαστήρι «Διόνυσος».

Στην Τσιμεντούπολη τα πάντα είναι γκρίζα από το πολύ τσιμέντο και δεν υπάρχει καθόλου πράσινο. Η Αννούλα, ένα κοριτσάκι, επαναστατεί και τη μέρα της γιορτής του Τσιμέντου

» Διαβάστε όλο το άρθρο

Γιορτή για την επέτειο του Πολυτεχνείου

Σας ενημερώνουμε ότι η γιορτή του σχολείου μας για την επέτειο του Πολυτεχνείου θα πραγματοποιηθεί την Παρασκευή 16 Νοεμβρίου από τις 9.00- 10.15 πμ. Τη γιορτή θα παρουσιάσουν οι μαθητές της Έ τάξης. Εκείνη την

Γιορτή 28ης Οκτωβρίου 1940

Την Παρασκευή 26 Οκτωβρίου θα γίνει η γιορτή για την 28η Οκτωβρίου 1940. Τη γιορτή θα παρουσιάσουν οι μαθητές των ΄Γ και ΄Δ τάξεων του σχολείου μας. Εκείνη την ημέρα οι μαθητές θα προσέλθουν στις 8.30

Η Πεντάμορφη και το Τέρας

Την Παρασκευή 10 Οκτωβρίου οι μαθητές των τριών τμημάτων  της Έ τάξης παρακολούθησαν την ταινία «Η Πεντάμορφη και το Τέρας» στο θέατρο Διόνυσος. ‘Ενα από τα πολλά μηνύματα της ταινίας είναι ότι η ομορφιά βρίσκεται στην ψυχή μας κι όχι στην εμφάνισή μας.

Η δράση αυτή εντάσσεται στα πλαίσια του 5ου Φεστιβάλ ταινιών Ψυχικής Υγείας

Η τσάντα στο σχολείο

Αγαπητοί Γονείς και Κηδεμόνες,

Σας ενημερώνουμε ότι για το τρέχον σχολικό έτος 2018-19 και  στα πλαίσια εφαρμογής της υπ’ αρ. Φ.7/ΦΜ/139107/Δ1/27-8-18 εγκυκλίου του Υ.Π.Π.Ε.Θ., θα υλοποιηθεί  στο σχολείο μας η δράση με θέμα: «Η τσάντα  στο σχολείο».

Μετά από συνεδρίασή του ο Σύλλογος  Διδασκόντων του σχολείου μας, αποφάσισε ότι η τσάντα  θα παραμένει  στο σχολείο  τα δύο