Β΄τάξη

Πατήστε πάνω για να ξεφυλλίσετε την ηλεκτρονική εφημερίδα , το τεύχος Απριλίου

ΣΧΟΛΙΚΟ ΕΤΟΣ  2019-20

Χριστουγεννιάτικες ευχές από τους μαθητές της Β2 τάξης

2018-19

Αποσπάσματα από φύλλα των Σχολικών Εφημερίδων των Β1 και Β2 τάξεων

Η 6η Μαρτίου έχει καθιερωθεί από το Υπουργείο Παιδείας ως Πανελλήνια Ημέρα κατά της σχολικής βίας και του εκφοβισμού. Οι μαθητές της Β2 τάξης συμμετείχαν σε δράσεις του σχολείου για την ημέρα αυτή.

21/12/2018

Kάλαντα στη γειτονιά από τη Β΄τάξη του σχολείου μας

22/11/2018

H Β΄τάξη στην “Καλοπούλα”

Tραγούδι από τους μαθητές και τις μαθήτριες της Β1 τάξης

Οι μαθητές και οι μαθήτριες της Β1 τάξης στα πλαίσια του προγράμματος Νοιάζομαι και Δρω, την Εβδομάδα του Εθελοντισμού και κατά τη διάρκεια της Ευέλικτης Ζώνης συνεργάστηκαν και έγραψαν τους στίχους ενός τραγουδιού.Με τη βοήθεια της δασκάλας της Μουσικής κ.Ζαχαροπούλου Κατερίνας το μελοποίησαν.

Ακούστε το …

Ξ … όπως ξιφίας

Οι μαθητές και οι μαθήτριες της Β1 τάξης στα πλαίσια του προγράμματος Νοιάζομαι και Δρω θεατροποίησαν το κείμενο της Μαρίας Φραγκιά από το Ανθολόγιο Λογοτεχνικών Κειμένων

Οι μαθητές και οι μαθήτριες της Β2 τάξης  έφτιαξαν για μεσημεριανό  …Μπριάμ.

Ακολουθώντας τη Μεσογειακή Πυραμίδα Διατροφής  μαγείρεψαν Μπριάμ, με τη δασκάλα  τους και το έφαγαν για μεσημεριανό στο σχολείο.

Κυκλοφόρησε!!!!!!!!!!! Η Εφημερίδα του Β2…Τεύχος Μαΐου 2018

EΦΗΜΕΡΙΔΑ Β2 ΤΑΞΗ