Ε΄τάξη

Διαδυκτιακά  παιχνιδια που εχουν φτιαξει  μαθητές  του Ε1: Γ.Φ. και ο Οδ. Αν.

Οι μαθητές της Ε1 τάξης του σχολείου μας, διεξήγαγαν διαθεματική έρευνα ,θέτοντας το ερώτημα :”Αν είχατε μια χρονομηχανή που θα θέλατε να ταξιδέψετε

Τα αποτελέσματα ήταν εντυπωσιακά αφού η πιο δημοφιλής απάντηση ήταν “στο τέλος του covid 19” , γεγονός που δείχνει ότι τα παιδιά έχουν κουραστεί μετά από δύο χρόνια πανδημίας.

Η δεύτερη πιο δημοφιλής απάντηση “στο μέλλον” δείχνει ότι ενδιαφέρονται για το τι θα συμβεί στο μέλλον και αφήνουν πίσω τους το παρελθόν.

Oι μαθητές της Ε΄2 τάξης δημιούργησαν μια αφίσα για την Παγκόσμια Ημέρα κατά της Σχολικής Βίας

Κουραμπιέδες  από τους  μαθητές της Ε2 τάξης

2018-19

Πασχαλινές κατασκευές

Εργασία των μαθητών του Ε1 με την καθηγήτρια των Αγγλικών

Δημιουργήθηκε με το Padlet

ΣΧΟΛΙΚΟ ΕΤΟΣ  201-18

Μαύρο θέατρο από τους μαθητές/τριες της Ε΄τάξης

Οι μαθητές και οι μαθήτριες των δύο τμημάτων της Ε΄τάξης δημιούργησαν διαφημίσεις και μας τις έδειξαν με την τεχνική του Μαύρου Θεάτρου.

Στο τέλος μας ευχήθηκαν Καλό Καλοκαίρι

Φωτεινός Παντογνώστης από τους μαθητές των τάξεων Ε1 και Ε2

Εργαστήριο για την Ασφάλεια στο Διαδίκτυο:

Την Παρασκευή 27/4/2018 οι μαθητές και οι μαθήτριες της Ε΄τάξης υλοποίησαν εργαστήριο με ομιλήτρια την κ.Γωγώ Σταματοπούλου με θέμα :”Ασφάλεια στο Διαδίκτυο”, πιστοποιημένη στο Ασφαλές Διαδίκτυο.

Mε αγάπη για τους Encardia από τους μαθητές της Ε1΄τάξης του σχολείου μας.