Απρίλιος 2016
    « Μαρ   Μαΐ »

1. 30/05/1941: Δύο 19χρονοι φοιτητές, ο Μανώλης Γλέζος και ο Απόστολος Σάντας, με μία παράτολμη ενέργειά τους, κατεβάζουν από την Ακρόπολη τη γερμανική σημαία και αναρτούν την ελληνική.

BrainSpogne – Παιχνίδι γνώσεων

Πρόκειται για ένα παιχνίδι γνώσεων που μας βοηθά να ελέγξουμε το επίπεδό μας σε διάφορα γνωστικά αντικείμενα, όπως τη Γεωγραφία, την Ιστορία, τον Αθλητισμό, το Περιβάλλον ή θέματα γύρω από το Διαδίκτυο. Απευθύνεται κυρίως σε μαθητές της Στ τάξης, ωστόσο μπορούν και μικρότεροι μαθητές να αντεπεξέλθουν σε κάποιες ενότητες… Μπορείτε να αποφύγετε την εγγραφή επιλέγοντας είσοδο ως επισκέπτης. [Πηγή: i-nous/Ψηφιακή Μάθηση]

i-nous

Κλικ στην εικόνα….