Πραγματοποιήθηκε το διήμερο που μας πέρασε (21 και 22/10/2014) πρόγραμμα  οδοντιατρικής φροντίδας και πρόληψης προς τους μαθητές του σχολείου μας  από κινητή μονάδα της Μ.Κ.Ο. “Γιατροί του κόσμου“. Στο πρόγραμμα συμμετείχαν τρεις οδοντίατροι, οι οποίοι εξέτασαν περίπου 120 παιδιά του σχολείου μας και έλεγξαν την κατάσταση των δοντιών τους, προέβησαν σε φθορίωση και συμπλήρωσαν ειδικό ενημερωτικό έντυπο με συστάσεις προς τους γονείς των μαθητών. Οι οδοντίατροι μας ζήτησαν να μεταβιβάσουμε τα συγχαρητήρια τους προς τους γονείς των μικρών ειδικά μαθητών μας για την καλή κατάσταση των δοντιών των παιδιών, ενώ συστήνουν σε όσους γονείς έχουν ανάγκη να χρησιμοποιήσουν το ενημερωτικό φυλλάδιο που τους δόθηκε για να κλείσουν ραντεβού με τα ιατρεία της Οργάνωσης για περεταίρω οδοντιατρική φροντίδα όσων παιδιών έχουν άμεση ανάγκη αυτής. Στιγμιότυπα από το πρόγραμμα:

Η έγκριση του Υπουργείου