Φωτογραφίες από τη σημερινή επίσκεψη της Β΄τάξης σις εγκαταστάσεις της ομάδας ΔΡΩ στο Μαρούσι για τη συμμετοχή των παιδιών στο Εκπαιδευτικό Πρόγραμμα “Τρώω Σωστά, Είμαι Υγιής“. Να σημειώσουμε ότι, ειδικά για τους μαθητές του Β2, η επίσκεψη εντάσσεται στα πλαίσια του Προγράμματος Αγωγής Υγείας “Είμαι ό,τι τρώω“. Το πρόγραμμα έχει  σκοπό οι μαθητές να γνωρίσουν τη θρεπτική αξία των τροφών και τη σημασία κάθε μίας στη σωστή διατροφή. Να υιοθετήσουν σωστές διατροφικές συνήθειες. Να κατανοήσουν το ρόλο της διατροφής στην ανάπτυξή τους και στην υγεία τους. Στιγμιότυπα από τη σημερινή επίσκεψη παρακάτω (για καλύτερο αποτέλεσμα, δείτε τις φωτογραφίες με την πλάγια μπάρα κύλισης και όχι με τα βελάκια) :