Με έναυσμα το κεφάλαιο της Γλώσσας “Διατροφή”  αναρωτηθήκαμε πώς τρέφονταν οι Αρχαίοι Έλληνες. Όλα τα παιδιά της τάξης ανεξαιρέτως έδειξαν μεγάλο ζήλο! Δημιούργησαν αφίσες με το θέμα, ανέτρεξαν σε πηγές και τις κοινοποιήσαμε στους συμμαθητές μας. Όλες οι εργασίες ήταν εξαιρετικές! Στόλισαν πραγματικά τα ταμπλό της τάξης τόσο με την πληροφοριακή τους πληρότητα αλλά και με την αισθητική τους αξία. Ανάμεσά τους ξεχωρίσαμε την εργασία του Νικόλα-θα την παρουσιάσουμε προσεχώς- του Αντρέα, της Δανάης, της Ιωάννας, της Νάντιας, της Δήμητρας, της Σμαράγδας και του Θοδωρή που είχαν τη μορφή αφίσας. Τέλος, εξαιρετικές ήταν επίσης και του Γιάννη, της Κατερίνας και του Ορέστη(με αλφαβητική σειρά), που στολίζουν το blog του σχολείου μας και τις οποίες μπορείτε να δείτε παρακάτω.  Ευχαριστούμε όλα τα παιδιά!