Πανελλήνια Ημέρα κατά της Βίας στο Σχολείο (6 Μαρτίου)

Σήμερα, 4 Μαρτίου 2022, το σχολείο μας γιόρτασε την Πανελλήνια Ημέρα κατά της Βίας στο Σχολείο. Όλα τα τμήματα του σχολείου μας πραγματοποίησαν δράσεις κατά της βίας.
Επιπρόσθετα, το σχολείο μας πήρε μέρος στη διαδικτυακή εκδήλωση που διοργανώθηκε από το Υπουργείο Παιδείας και την Περιφερειακή Διεύθυνση Εκπαίδευσης Κεντρικής Μακεδονίας. Μαθητές μας δημιούργησαν αφίσες με κεντρικό μήνυμα “Ζήσε χωρίς εκφοβισμό”, οι οποίες στάλθηκαν στη συγκεκριμένη διοργάνωση.

IMG 20220222 115058IMG 20220222 115046

Η δουλειά τους εντάχθηκε στο Video με μηνύματα των Δημοτικών Σχολείων κατά της βίας.
Στη χθεσινή διαδικτυακή εκδήλωση (11:00 – 13:30), οι μαθητές μας παρακολούθησαν την ημερίδα μέσω livestreaming από την ιστοσελίδα της Περιφερειακής Διεύθυνσης Κεντρικής Μακεδονίας.

foto pinakas