Η βιβλιοθήκη μας!!!

Σε ένα μήνα και κάτι ανοίγουμε!!! Ανανεωμένοι, με πολλές ιδέες και καλή διάθεση!!! Βελτιώνουμε τις εγκαταστάσεις μας και κάνουμε σχέδια για τους τρεις νέους χώρους που δημιουργήσαμε την προηγούμενη σχολική χρονιά : αίθουσα σίτισης, εργαστήριο φυσικής και αίθουσα βιβλιοθήκης !!!

Την προηγούμενη σχολική χρονιά η εκπαιδευτικός  Ιωάννα Μυλωνά μαζί με τους μαθητές και τις μαθήτριες του τμήματος ΣΤ1 δημιούργησαν ένα χώρο για  το αναγνωστικό κοινό του σχολείου!!! Για την υλοποίηση αυτής της πρώτης και ιδιαιτέρα σημαντικής φάσης του νέου χώρου συνέβαλαν πέραν της υπεύθυνης, Ι. Μυλωνά, και ο  δάσκαλος της Δ’τάξης, Γ.Βαρελάς, καθώς και ο διευθυντής του σχολείου μας, Χ. Ιατρούδης, και τέλος η εικαστικός μας για την περασμένη χρονιά, Μ. Αντωνιάδου, με  χρήσιμες συμβουλές σχετικά με την διακόσμηση των τοίχων. Οι μαθήτριες του ΣΤ1 (Μ.Χ. Χαλκιαδάκη, Κ. Παπαδάκη, Ν. Παχιαδάκη, Κ.Κουφαλιτάκη), που μας αποχαιρέτησαν, ξεδίπλωσαν για άλλη μια φορά το ταλέντο τους και με ενθουσιασμό ανέλαβαν την σχεδίαση των τοίχων ενώ οι υπόλοιποι μαθητές εμπνεύστηκαν και έδωσαν χρώμα στα σχέδια ( Π.Τζωρτζοπούλου, Α. Ζωνάκη, Α. Μαματζάκης, Π.Καραμπίνης, Γ.Κουμιανάκης, Μ.Χάλαρης. Ν.Φλουρής, Φ Παπαδάκης, Α. Τρυφίδης, Ρ.Χοκ)!!! το αποτέλεσμα γέμισε χαμόγελα και ενίσχυσε την αυτοπεποίθηση των παιδιών!!!

Η προσπάθεια δεν τελειώνει εδώ… ήταν μόνο η αρχή!!! Στους επόμενους μήνες θα έχουμε νέα και δράσεις!!!

IMG_5635IMG_5622IMG_5634IMG_5627IMG_5623IMG_5629IMG_5004IMG_5006IMG_5005IMG_5626