Σχολική τροχονόμος στο σχολείο μας

Οκτ 20241

Η Σχολική Τροχονόμος του σχολείου μας ανέλαβε τα καθήκοντά της σήμερα Τρίτη 1 Οκτωβρίου 2024.

Θα παρακαλούσαμε μαθητές, μαθήτριες, γονείς, κηδεμόνες, συνοδούς και λοιπά πρόσωπα της τοπικής κοινότητας να σέβονται τις υποδείξεις της (π.χ. να χρησιμοποιούν τη διάβαση για να διασχίσουν τον δρόμο, να μην παρκάρουν πάνω στη διάβαση κ.λπ.), όπως άλλωστε οφείλουν βάσει του Άρθρου 45  του Κ.Ο.Κ.. Ας έχουμε στο μυαλό μας όλοι ότι η ασφάλεια των μαθητών/τριών είναι πάνω από όλα, ότι  όλοι οι ενήλικες λειτουργούμε ως πρότυπα συμπεριφοράς για τα μικρά παιδιά και ότι η συμπεριφορά μας διδάσκει πολλά περισσότερα από ό,τι τα λόγια μας (A. Bandura, θεωρία κοινωνικής μάθησης).

Κωνσταντίνα Σύρμα

από κάτω από: Χωρίς κατηγορία| | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Σχολική τροχονόμος στο σχολείο μας

Τα σχόλια είναι κλειστά.

Νομοθεσία