Ενημέρωση για την επαναλειτουργία του σχολείου

Με την επαναλειτουργία του σχολείου από τη   Δευτέρα 11 Ιανουαρίου 2021

σας ενημερώνουμε για τα ακόλουθα:

• Ώρα προσέλευσης μαθητών στο σχολείο 8:οο – 8:15 .
  • Ώρα αποχώρησης 13:15

Παρακαλούμε να τηρείται αυστηρά το ωράριο προσέλευσης και αποχώρησης, για την ασφάλεια των μαθητών  και τη σωστή  λειτουργία του σχολείου.

• Οι μαθητές των Α, Β, Γ τάξεων θα εισέρχονται και θα αποχωρούν  από την είσοδο της οδού Ωραιοκάστρου, ενώ οι μαθητές των Δ, Ε, Στ τάξεων θα εισέρχονται και θα αποχωρούν  από την  είσοδο προς το νηπιαγωγείο.
  • Οι γονείς των μαθητών της Α τάξης θα βρίσκονται έξω από το σχολείο     στις 13:10
  • Οι γονείς που περιμένουν να παραλάβουν τα παιδιά τους να βρίσκονται σε απόσταση 4  μέτρων  από  τις  εισόδους του σχολείου  τηρώντας  τα προβλεπόμενα  μέτρα  προστασίας.
  • Τα παιδιά να έχουν μαζί τους τουλάχιστον 3 καθαρές μάσκες, χαρτομάντηλα  και αντισηπτικό. Επίσης, απαγορεύεται   να  ανταλλάσσουν μεταξύ τους  αντικείμενα,   τρόφιμα  ή κεράσματα .
  • Σε περίπτωση ασθένειας, τα παιδιά παραμένουν στο σπίτι μέχρι τη λήξη των συμπτωμάτων και επιστρέφουν αφού συμβουλευτούν γιατρό.
  • Σε περίπτωση που η απουσία είναι 3 ημέρες και πλέον, επιστρέφουν στο σχολείο με ιατρική βεβαίωση.
  • Αν υπάρξει θετικό τεστ covid 19 στο παιδί ή στο οικογενειακό περιβάλλον ενημερώστε το σχολείο ΑΜΕΣΑ.