Βεβαίωση φοίτησης μαθητή/τριας Receive a school attendance certificate (for students)

H έκδοση Βεβαίωσης Φοίτησης Μαθητή/τριας είναι πλέον διαθέσιμη ηλεκτρονικά.Για την έκδοση της βεβαίωσης συνδέεστε με τους προσωπικούς κωδικούς πρόσβασής σας στο TaxisNet και εκδίδετε τη βεβαίωση, χωρίς να απαιτείται να συμπληρώσετε άλλα στοιχεία.

Πατήστε ΕΔΩ

Όπως γνωρίζετε, η βεβαίωση αυτή χρησιμοποιείται σε πλήθος διαδικασιών της Δημόσιας Διοίκησης, όπως :

• Ελάχιστο Εγγυημένο Εισόδημα

• Επίδομα Ενοικίου

• Επίδομα παιδιού

Η βεβαίωση που εκδίδεται, φέρει τα χαρακτηριστικά εγκυρότητας του gov.gr, δηλαδή μοναδικό κωδικό αριθμό σε αλφαριθμητική μορφή και σε μορφή QR, καθώς και προηγμένη ηλεκτρονική υπογραφή του Υπουργείου Ψηφιακής Διακυβέρνησης. Η βεβαίωση έχει ισχύ τόσο ως ηλεκτρονικό όσο και ως έντυπο έγγραφο.

Dear Parents,

You can now issue a certificate of attendance for your children.

You will need your personal Taxisnet credentials.

Press HERE