Συμμετοχή στη δράση :“Τα σχολεία στέλνουν μήνυμα αγάπης”

Αγαπητοί γονείς,

σας ενημερώνουμε ότι το σχολείο μας συμμετέχει στη δράση που οργανώνει το Υπουργείο  Παιδείας & Θρησκευμάτων “Τα σχολεία στέλνουν μήνυμα αγάπης”, στοχεύοντας  στην   ανάπτυξη της ενσυναίσθησης των νηπίων και στην καλλιέργεια  των εννοιών της προσφοράς, της αλληλεγγύης και του εθελοντισμού.

Όσοι , λοιπόν, θέλετε να συμμετέχουν τα παιδιά σας στη δράση, παρακαλείσθε να ρίξετε τις χριστουγεννιάτικες κάρτες τους στο γραμματοκιβώτιο του νηπιαγωγείου μας, από τη Δευτέρα το πρωί  ως την Τρίτη  13:00 μ.μ. , ώστε ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων του σχολείου  μας να τις στείλει στο Γ.Ν. Φλώρινας.

Είναι πολύ σημαντικό να ευαισθητοποιήσουμε τα παιδιά να στείλουν το δικό τους «μήνυμα αγάπης» στο  ιατρικό και νοσηλευτικό προσωπικό, που δοκιμάζεται εξαιτίας της πανδημίας, αλλά και σε νοσηλευόμενους με κορωνοϊό, που θα περάσουν τις γιορτινές ημέρες μακριά από τους οικείους τους.

Σας ευχαριστούμε εκ των προτέρων και ευχόμαστε ολόψυχα σε όλους

«Καλά Χριστούγεννα, με υπομονή, υγεία και αισιοδοξία!…»

Περισσότερες πληροφορίες για τη δράση θα βρείτε ΕΔΩ

Ένα σχόλιο στο “Συμμετοχή στη δράση :“Τα σχολεία στέλνουν μήνυμα αγάπης”

Τα σχόλια δεν επιτρέπονται.