Αρχείο ημέρας 7 Φεβρουαρίου, 2020

Έλεγχος πρόληψης των παραμορφώσεων της Σ.Σ “Σκολίωσης”

Έλεγχος πρόληψης παραμορφώσεων Σ.Σ-Σκολίωσης

Παρασκευή 7 Φεβρουαρίου 2020  πραγματοποιήθηκε το πρόγραμμα «Έλεγχος πρόληψης της Σκολίωσης και των παραμορφώσεων της Σ.Σ.» στους  μαθητές/τριες της Α΄Γυμνασίου. Το πρόγραμμα διεξήχθη σε συνεργασία με τη Διευθύντρια του σχολείου κ. Λεουτσάκου Ευγενία και τη σύμφωνη γνώμη του συλλόγου διδασκόντων από τον Διευθυντή της Ορθοπαιδικής Δρ. Κο  Γρίβα Θεόδωρο και την επιστημονική εθελοντική του ομάδα  του κέντρου αποκατάστασης εκπαίδευσης του Γ.Ν. «ΤΖΑΝΕΙΟ» υπό την καθοδήγηση της κ. Μαζιώτη Χριστίνα- Βυνιχάκης Γ., Λυκούρης Δ.,  Μαμζερή Α., Παπαγιάννη Δ., Σαραντοπούλου Χ., Σωτηράκος Κ Χονδρινός Μ.

Πάμε Θέατρο

Στις 2-2-2020 μαθητές/-τριες της σχολικής μονάδας  με υπεύθυνη την εκπαιδευτικό κ. Πέντερη και συνοδούς εκπαιδευτικούς παρακολούθησαν  στο «Θέατρο Ακάδημος», φτιαγμένο από την αρχή με όλες τις σύγχρονες τεχνικές προδιαγραφές, καινούρια αισθητική και αναθεωρημένη  χρηστικότητα του χώρου το έργο σε σκηνοθεσία Ρέινας Σ. Εσκενάζυ

«10 ΜΙΚΡΟΙ ΝΕΓΡΟΙ»

1 Απομονωμένο Νησί

10 Άγνωστοι μεταξύ τους Άνθρωποι

1 Παιδικό Ποιηματάκι

10 σκοτεινές ιστορίες από το παρελθόν…..

Το συναρπαστικό αριστούργημα της Άγκαθα Κρίστι “10 Μικροί Νέγροι” (And Then There Were None), το πιο πολυδιαβασμένο αστυνομικό μυθιστόρημα όλων των εποχών.