Αρχείο ημέρας 9 Μαΐου, 2016

Ενημερωτικό για τη λήξη των μαθημάτων

ΕΝΗΜΕΡΩΤΙΚΟ

ΠΡΟΣ ΤΟΥΣ ΜΑΘΗΤΕΣ, ΓΟΝΕΙΣ ΚΑΙ ΚΗΔΕΜΟΝΕΣ

Σας ενημερώνουμε ότι την Τρίτη 10/5/16 οι μαθητές θα προσέλθουν στο σχολείο στις 08:10 χωρίς τσάντες και από τις 08:30 έως τις 09:30 θα γίνει η παρουσίαση των έργων των μαθητών στο μάθημα της Τεχνολογίας της κ. Γιαννακάκη στο χώρο του σχολείου. Στη συνέχεια οι μαθητές με τη συνοδεία των καθηγητών θα μεταβούν στον πολιτιστικό πολυχώρο “Μάνος Λοϊζος ” που βρίσκεται κοντά στο σχολείο μας για να παρακολουθήσουν την εκδήλωση παρουσίασης των δραστηριοτήτων-προγραμμάτων των ομάδων του σχολείου μας της τρέχουσας σχολικής χρονιάς. Αναλυτικά θα παρουσιαστούν οι δραστηριότητες-προγράμματα των ομάδων   των κ.κ. Μπενάκη (“Συμβατικές και ανανεώσιμες πηγές ενέργειες και η συμπεριφορά της σχολικής κοινότητας για εξοικονόμηση ενέργειας”), Κυβέλου και Δράκου-Διράκου (“Ανάπτυξη αυτογνωσίας και διαμεσολάβηση σχολικών συγκρούσεων”), Σακιώτη και Δράκου-Διράκου (“Θεατρική ομάδα”). Η αποχώρηση των μαθητών θα γίνει μετά το τέλος της εκδήλωσης.

Την Τετάρτη 11/05/16 οι μαθητές θα προσέλθουν στο σχολείο στις 08:30 χωρίς τσάντες για να πάρουν το πρόγραμμα ων εξετάσεων και μετά θα αποχωρήσουν.