Πρωτιά για το Γ1 στο Χαϊδάρι στο Διαγωνισμό Ανακύκλωσης των Δήμων Αττικής

7 Απριλίου 2024 Δεν επιτρέπονται σχόλια Από 6ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ

Στον Μεγάλο Εκπαιδευτικό Διαγωνισμό Ανακύκλωσης  των Σχολείων των Δήμων της  Αττικής  που διοργανώθηκε από την ΤΕΧΑΝ σε συνεργασία με την Π.Ε.Δ.Α. (Περιφερειακή Ένωση Δήμων Αττικής), το Γ1 του 6ου Γυμνασίου κατάφερε να συγκεντρώσει τον μεγαλύτερο αριθμό ανάμεσα στα σχολείο του Δήμου Χαϊδαρίου και όλοι οι μαθητές του τμήματος θα κερδίσουν ένα smartwatch.

Αυτή η διάκριση αποτελεί αναγνώριση της αφοσίωσης και της προσπάθειας που έχουμε επενδύσει στην προώθηση της ανακύκλωσης και της περιβαλλοντικής ευαισθητοποίησης στην κοινότητά μας. Το επίτευγμά μας αυτό δείχνει τον τρόπο με τον οποίο η συνεργασία και ο συντονισμός μπορούν να οδηγήσουν σε θετικές αλλαγές για το περιβάλλον μας.

Ευχαριστούμε όλους τους μαθητές, τους γονείς και τους εκπαιδευτικούς που συνέβαλαν σε αυτό το επίτευγμα με τη συμμετοχή, τις ιδέες και τον κόπο τους. Συνεχίζουμε να προωθούμε την αειφορία και την προστασία του περιβάλλοντος με περισσότερες πρωτοβουλίες και δράσεις!

Θερμά συγχαρητήρια, παιδιά, για την προσπάθειά σας και στην κ. Βαλιάτζα, την τεχνολόγο μας για το συντονισμό!

τεχαν

TEXAN2TEXAN1 TEXAN3

Δείτε παρακάτω τα πρωτεύοντα τμήματα ανά Δήμο.